Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penis protezlerine halk arasında mutluluk çubuğu adı verilir. Bu protezler sertleşme problemi yaşayan erkeklerin, bu problemin çözülebilmesi amacı ile kişilere uygulanan cerrahi bir yöntemdir.  Mutluluk çubuğu yöntemi kalıcıdır. Ayrıca sertleşme problemine kesin bir sonuç sağlar. Özellikle son dönemlerde sıklıkla tercih edilen penis protezleri birçok çeşide sahiptir.

Sertleşme Sorununda Yaş Faktörü ve Mutluluk Çubuğu Kullanımı

Sertleşme probleminin tıp dilindeki kullanılışı erektil disfonksiyondur. Halk arasında bu problem iktidarsızlık ismi ile anılır. Erektil disfonksiyonun kişilerde ortaya çıkmasının çeşitli nedenleri olabilir. Bu nedenler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Erektil disfonksiyonun belirli bir yaşın üzerindeki erkeklerle ilişkilendirildiği görülür. Bununla birlikte yaş tek başına bu durumu oluşturan bir faktör değildir.

Yaş ile ilişkilendirilmesinin en önemli nedeni yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların sertleşme bozukluğunu problemini ortaya çıkarmasıdır. Sertleşme bozukluğu genç yaştaki erkeklerde de ortaya çıkabilen bir sorundur. Bunun sebeplerinin araştırılması için genç erkeklerde sertleşme bozukluğuna neden olabilecek kaynaklar gözden geçirilir. Doğal yollar ile yapılan tedaviler işe yaramazsa bu kişilerde sertleşme bozukluğunun çözümü için mutluluk çubuğu ameliyatı uygulanır.

Sertleşme Durumu ve Mutluluk Çubuğu

Bir erkeğin cinsel olarak uyarılması halinde düz kas dokusunda gevşeme olur. Bununla birlikte atardamarlar genişler.  Atardamarların genişlemesi ile birlikte penis kan ile dolmaya başlar. Bu durum oluştuğunda düz kas dokusu kişinin boşalma süresine kadar bu kanı hapsetmeye devam eder. Ameliyat ile uygulanan mutluluk çubuğu da bu mekanizmayı kullanır. Kullanılan üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu yardımı ile penisin sertleşme işlevini gerçekleştirebilmesini sağlar. Bu tedavi yönteminde kullanılabilen üç çeşit mutluluk çubuğu vardır. Tek parçalı olan penis protezi, iki parçalı olan penis protezi ve üç parçalı olan şişirilebilir penis protezidir. Bu protezler sertleşmeye kesin çözüm olarak sunulmaktadır.

Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu

Üç parçalı mutluluk çubuğu günümüzde en yaygın olarak kullanılan ve doktorların en çok tercih ettiği mutluluk çubuğu çeşididir. Bu protez çeşidi diğer protezlere göre daha gelişmiş bir yapıya sahip olmasından dolayı hastaların konforu açısından ameliyatlarda genel olarak bu mutluluk çubuğu tercih edilir. Bu protez üç parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar silindir, bağlantı kabloları, pompa ve rezervuardan oluşur. Hepsinin işlevi farklıdır ve penisin doğal sertleşme mekanizması ile aynı şekilde görev yapar. Bu penis protezi, karnın alt tarafı ile birlikte testis torbası arasındaki kısma atılan bir kesi ile penisin üzerine yerleştirilir. İdrarın boşaltılması için kısa bir süre için mesaneye ve idrar torbasına tüp takılır. Böylece mutluluk çubuğu yöntemi ile sertleşme bozukluğu tedavi edilmiş olur. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM