Ankara Antlaşması 

Ankara Antlaşması 

Ankara anlaşması yurt dışında iş fırsatı oluşturmak isteyenler adına Türkiye ile İngiltere arasında imzalanmıştır. Serbest meslek sahiplerine belirtilen ülkede ticaret yapma fırsatı sunan bu tür sözleşmeler son dönemde popüler hale gelmeye başlamıştır. İngiltere konsoloslukları üzerinden belirtilen anlaşma kapsamında vize başvurusu yapmanız mümkündür.

İngiltere’de İş Kurma Fırsatı!

İngiltere’de iş kurmak ve kendinize ekonomik anlamda bir özgürlük alanı yaratmak istiyorsanız eğer Ankara anlaşması doğru seçim olacaktır. Diğer vize türlerine göre belirtilen süreç içerisinde konsolosluğa başvuru yapmanız durumunda ücret ödemenize gerek yoktur.

  • Ankara anlaşması meslekler ve firma sahiplerinin kendilerine iş olanı oluşturabilmeleri adına avantajlıdır.
  • İngiltere tarafından TC vatandaşlarına verilen iş kurma fırsatı sayesinde belirli bir süre sonrasında yerleşme hakkı da elde edebilirsiniz.
  • İngilizce öğrenme ya da mesleki eğitim gibi şartlar yoktur.
  • Belirtilen vize ile birlikte İngiltere’de kendi işinizi kurmak yerine kadrolu olarak bir yerde çalışma şansınız bulunmaz.

Ankara Anlaşmasından Kimler Yararlanabilir?

Ankara antlaşması söz konusu olduğunda belirtilen fırsattan 18 yaşından büyük herkesin yararlanmasına izin verilir. Yapacağınız iş doğrultusunda yeterli sermayenizin bulunması gerekir. Başvuru sonrasında faaliyet göstereceğiniz sektör konusunda bir donanıma sahip olduğunuzu kanıtlamanız önemlidir. Ankara anlaşması başvuru formu eksiksiz olarak tamamlandığında randevu alarak konsolosluklara aktarmanız önem taşır. Temizlikçi, berber, şoför, fotoğrafçılık bu aşamada en çok tercih edilen meslek türlerinden bazılarıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM