Çıplak Eylemciler Soğuk Havaya Aldırış Etmedi

Çıplak Eylemciler Soğuk Havaya Aldırış Etmedi

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde Improve everywhere grubu tarafından organize edilen pantolonsuz metro yolculuğu etkinliğinin on yedincisi gerçekleştirildi. New York şehrinde başlayan pantolonsuz metro yolculuğu dünya genelinde bir çok kentte çılgın insanlar tarafından düzenlenmeye başladı. 2018 yılı düzenlenen etkinliğe ilgi yoğundu.

METRO İSTASYONLARINDA SOYUNMAYA BAŞLADILAR

New york şehrinde -10 derece soğuğa aldırış etmeyen eylemciler, etkinlikten haberi olmayanların şaşkın bakışları altında metroda pantolonlarını çıkarmaya başladı. Yolculuklarını çıplak şekilde sürdüren baldırı çıplak eylemciler, daha önce belirlenen istasyonlarda inip başka trenlere binerek daha çok ferdin dikkatini çekti.

EYLEMCİLER SOĞUK HAVAYA ALDIRIŞ ETMEDİ

Manhattan, brooklyn, bronx, queens semtlerinde, new york’u tesiri altına alan soğuk havaya aldırmadan değişik meydanlarda buluşan gönüllüler, gruplar halinde değişik metro hatlarına bindikten sonra yolcuların şaşkın bakışları altında pantolonlarını çıkarıp çantalarına yerleştirdi. Çılgın çıplak eylemciler, olağandışı hiçbir şey yokmuş gibi davranırken, eylemden haberi olmayan yolcular ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Eylemciler, kendilerine yöneltilen sorulara, “pantolonumu giymeyi unuttum” “küresel ısınmayı protesto ediyorum”, “pantolonum ıslandı, çok üşüdüm, çıkardım” benzer biçimde ilginç ve esprili yanıtlar verdi. New york metrosunda 2 saati aşkın süre iç çamaşırı ile yolculuk eden pantolonsuz eylemcilerin gösterisi union meydanı’nda sonlandı.

ÇIPLAK EYLEMCİLERE POLİS MÜDAHALE ETMEDİ

Metrodan çıktıktan sonra kara ve soğuğa aldırmadan şehrin göbeğinde iç çamaşırları ile dolaşmayı sürdüren eylemciler, ondan sonra sözleştikleri barlarda eylemlerine devam etti. Pantolonsuz eylemcilere polis bu sene da müdahale etmedi. Geçmişte yapılan eylemlerden birinde polis, katılımcıların binmiş olduğu tren hatlarından birini durdurmuş ve pantolonsuzları gözaltına almıştı. Sadece oluşturulan davada yargıç, pantolonsuz dolaşmanın yasalara aykırı olmadığına hükmederek eylemcileri özgür bırakmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM