Ege ve Kıbrıs Havayolları, kod paylaşım anlaşmasıyla güçlerini birleştiriyor

Ege ve Kıbrıs Havayolları, kod paylaşım anlaşmasıyla güçlerini birleştiriyor

Ege ve Kıbrıs Havayolları, bağlanabilirliği artırmayı ve gelişmiş seyahat seçenekleri sunmayı amaçlayan önemli bir hamleyle, bir kod paylaşım anlaşması yoluyla stratejik bir iş birliğini duyurmaya hazırlanıyor. Resmi duyurunun, her iki havayolundan yöneticilerin ortaklığın ayrıntılarını ana hatlarıyla açıklayacağı önümüzdeki hafta yapılacak bir basın toplantısında yapılması planlanıyor.

Konuya aşina olan içeriden kaynaklar, kod paylaşım anlaşmasının iki havayolunun uçuş kodlarını paylaşarak müşterilerin herhangi bir taşıyıcı tarafından gerçekleştirilen uçuşlar için bilet satın almalarına olanak tanıyacağını ortaya çıkardı. Havacılık endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bu işbirlikçi uygulama, pazar mevcudiyetini ve rekabet kapasitesini güçlendirmeye hizmet eder.

Kod paylaşım düzenlemesine dahil edilecek destinasyonların seçimi ve bu işbirliğinin her iki havayolunun uçuş tekliflerini nasıl etkileyeceği özellikle ilgi çekicidir. Kod paylaşımı genellikle daha büyük havayollarını desteklerken, aynı zamanda mevcut varış noktalarından oluşan ağlarını genişleterek daha küçük havayollarının erişimini genişletebilir.

Bölgenin önde gelen oyuncularından biri olarak kabul edilen Ege, 2023 yılında 46 ülkede 165 önemli noktaya uçuş gerçekleştirecek. Havayolu, teknolojik olarak gelişmiş Airbus A320 ve A321 neo modellerini içeren 76 uçaklık geniş bir filoya sahiptir. Ege, Yunanistan ve yurt dışında stratejik olarak konumlandırılmış on üssü ile yolcu trafiğinde dikkate değer bir artış yaşadı ve Ocak-Mayıs döneminde 2022’nin aynı dönemine göre %50 gibi kayda değer bir artış sağladı. Havayolu etkileyici bir şekilde 5 milyonun üzerinde yolcu taşıdı.

Bu arada, iki Airbus A320 uçağıyla faaliyet gösteren Cyprus Airways, şu anda on sekiz destinasyondan oluşan bir ağa tarifeli uçuşlar sunuyor. Havayolunun hizmet verdiği şehirler arasında Beyrut, Tel Aviv, Erivan, Paris, Dubai, Roma, Zürih, Prag, Santorini, Skiathos, Rodos, Preveze, Iraklio ve Kahire yer alıyor.

Ege ve Kıbrıs Havayolları arasındaki kod paylaşımlı iş birliği, her iki havayolu için de muazzam bir potansiyel barındırıyor. Ortak ağlarını genişleterek, ortaklık gelişmiş bağlanabilirlik ve yolcular için daha geniş bir seyahat seçenekleri yelpazesinin yolunu açacak. Belirli varış noktaları ve operasyonel yönler de dahil olmak üzere anlaşmayla ilgili daha fazla ayrıntı, önümüzdeki basın toplantısında açıklanacak. [Kathimerini Kıbrıs]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM