Nureddin Yıldız’a Asansörde Halvet konusu üzerinden saldırıyorlar

Nureddin Yıldız’a Asansörde Halvet konusu üzerinden saldırıyorlar

Asıl dertleri, dindar nesil yetiştirilmemesi ve dini konuların orta yerde konuşulmaması olan bir kısım din muhalifi çevreler, Nureddin YILDIZ üzerinden dinimize olan bütün kinlerini kusmaktadırlar. Özellikle iftira atmak için ellerinden geleni yapıp her kelimesini adeta didik didik ederek saldıracak bir açıklık bulmaya çalışsalar da ellerine bir şey geçmemektedir.

Bundan dolayı nasıl saldıracaklarını araştıran din muhalifi çevreler, Nureddin Yıldız’ın geçmiş sohbetlerinden kelime kelime cımbızlayarak haber değeri olmamasına rağmen haber oluşturmakta ve haberin içeriğini yada iddia edilen videoyu dinlemeyi bile gerekli görmeyen bazı çevreler tarafından bu uydurmaları ve safsataları kabul görmektedir.

Şimdi gel gelelim son karın ağrıları olan “Asansörde Halvet” konusuna.

Bahsi geçen çevreler tarafından uzun süren uğraşlar sonucunda Nureddin Yıldız’a atılacak iftira bulunamadığı için onlarda 2013 yılında verdiği bir cevabı kullanarak suni gündem oluşturma gayreti içerisine girmek ve Nureddin Yıldız’ı itibarsızlaştırabilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Kendi gündemlerin kendileri oluşturan ve bir kısım şakşakçılarıyla birlikte seslerinin fazla çıkmasından dolayı gündemde kendilerine yer bulan bu çevreler ne yazık ki her defasında giriştikleri bu faaliyetin altında kalmaktadırlar.

Nureddin Yıldız fetvameclisi.com sitesi üzerinden kendisine sorulan sorulara cevap vermekte ve Müslümanların kafalarında soru işareti olan sorulara Kuran ve Hadis ışığında cevap vermektedir. Yine kendisine sorulan bir soruya bu şekilde İslami hassasiyet içerisinde cevap vermiştir ve özellikle de cevabının son kısmında “Yüzdeyüz haramdır diyemiyorum” diye vurgulamış olmasına ve cevap içeriğinde sadece asansörde geçirilecek 2-3 dakikaya değil asansörün bozularak uzun süreler aynı yerde bulunulmasına dikkat çekmişse de, ne yazık ki saldırmak için fırsat kollayan çevreler tarafından bu sözler çarpıtılan başlıklarla gündem yapılmıştır.

Özellikle ülkemizin içinde bulunduğu son durum ve gündemde olan o kadar sorun varken 2013 yılında verilmiş olan bir cevabın şimdi gündeme getiriliyor olması gerçekten bunu haber değeri görüp sayfalarında yer veren sitelerinde ne kadar kurnaz ve çıkarcı olduklarını da gözler önüne sermektedir.

Nureddin Yıldız’a siyasi bir kimlik vermeye çalışıp, Nureddin Yıldız üzerinden siyasi kavga oluşturmak istemektedirler. Siyasi söylemlerini topluma kabul ettiremeyen ve milletimizin teveccühünü kazanamayan bu çevreler, ahlaki ve dini değerlerimize açıktan saldırmaya cesaret edemedikleri için din adamlarımıza ve toplumun ahlaki çöküş yaşamaması için gayret sarf edenlere saldırmakta, bunu da akıl ve iz’an eksikliği sebebiyle ahlaki bir mücadele gibi göstermektedirler.

Nureddin Yıldız, dini değerlerin toplumda üstün tutulması, ahlaki sıkıntılardan kurtulmak, gerek millet ve gerekse tüm Müslümanlar olarak huzuru yakalamak için aileye sahip çıkmamızı, yıkıcı etkilerden uzak tutacak tedbirleri almamızı salık vermekte, aile hayatının sağlıklı kurulması ve devamı için eşlere tavsiye mahiyetinde birçok kitap neşretmiş bulunmaktadır.

Bilinmesinde fayda vardır ki, bu türden seviyesiz, ahlakdışı karalama ve yıpratma kampanyalarına, hak mücadelesi veren pek çok din kardeşimiz geçmişte ve günümüzde maruz kalmış ve fakat çıktıkları bu hak yolunda biran olsun duraksamaksızın yollarına devam etmişlerdir. Bu saldırılar ilk defa hocamıza yapılıyor değildir.

Bu neviden yürütülen kampanyalar, hizmet arzumuzu arttırmaktadır. Nureddin YILDIZ hocamızın da, hak yolundaki yürüyüşünde bir an dahi duraksamayacağına, iyiliği emredip kötülükleri men etmek için artan azimle mücadele edeceğine bizler şahidiz. Unutulmamalıdır ki, amacımız insanları memnun etmek değil, Rabbimizi razı etmektir.

Nureddin YILDIZ hocamız ile ilgili tek elden çıktığı anlaşılan aleyhe söylemlerin ve hakkında yürütülen iftira kampanyasının bugüne kadar farkındaydık. Sessizliğimiz hakaretleri kabullendiğimizden değil, dinimizin bize verdiği edeptendir.

Ancak unutulmamalıdır ki; Milli şairimiz Akif’in de söylediği üzere,

“ Yumuşak baslı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum”.

Hiç kimse, bundan sonraki süreçte, pervasız bir şekilde hocamıza saldırma cüreti içinde olmamalıdır. Yapılacak olan tüm çirkin saldırılar hakkında tüm yasal yolları kullanacağımızı ve faillerin cezalandırılmasının takipçisi olacağımızı açıkça beyan ediyoruz. Hocamızın sevenlerine de açıkça mesajımız şudur : Endişeniz olmasın… Hocamız yalnız değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM