Sanayicilerden Meslek Lisesi Hamlesi

Sanayicilerden Meslek Lisesi Hamlesi

DENİZLİ’deki meslek liseleri ile sanayici işbirliğini sağlamak amacıyla, Mesleki Eğitim Okul-Sektör İşbirliği protokolü imzalandı. Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi projesi kapsamında farklı sektörlerle gerçekleştirilen protokol töreninde Vali Hasan Karahan, sektörün temsilcisi olan oda, dernek başkanları ve işadamlarının da aralarında bulunduğu 61 kişiyle işbirliği protokolünü imzaladı.

Denizli’deki bir otelde düzenlenen Mesleki Eğitim Okul-Sektör İşbirliği protokolü toplantısına; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, oda ve dernek başkanları, çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı. Vali Hasan Karahan, meslek liselerinin önemli olduğunu belirterek, “Emeğe saygı, üretime saygı diyoruz. Ama maalesef biz de kamuya geçelim, emekliliği garantileyelim düşüncesi hakim. Bu düşünceyle hiçbir ülke kalkınamaz gelişemez. Biz çok memnunuz ki bu geleneksel hastalık, Denizli’mizde çok az. Denizli’nin kalkınması gelişmesi de bu hastalığın Denizli’de ve çevresinde az olduğunu gösteriyor. Biz de bu cesaretle Denizli’de Mesleki Eğitim’in önemini fark ettik. Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte büyük bir heyecanla bu işe koyulduk. Sizler de ortak oldunuz ve hep birlikte güzel bir yola çıktık. Mesleki Eğitim Daire Başkanı’nın dediği gibi normal bir liseye göre pahalı bir yatırım. Dolayısıyla yapılan bu yatırımı en iyi şekilde kullanmamız lazım. Bu konuda Milli Eğitim güzel bir gayret içinde biz de Valilik olarak bu çalışmanın takipçisiyiz, destekçisiyiz. Hep beraber memleket meselesi denilen Meslek Lisesi’ni daha da geliştireceğiz. Denizli’nin böyle bir potansiyeli ve heyecanı var” dedi.

Vali Karahan, konuşmasının ardından projeye destek veren oda, dernek başkanı ve işadamlarıyla meslek liseleriyle işbirliği protokolünü imzaladı. Sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi, bu amaçla kamu, özel kurum ve kuruluşlarla, sektörle ve işgücü piyasası aktörleri ile etkili işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesinin amaçlandığı protokol 61 oda, dernek başkanı ve işadamının imzasıyla yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM