Bir tuşa dokunarak gizlenmiş işlemler

Bir tuşa dokunarak gizlenmiş işlemler

Yunanistan’daki işletmeler üzerindeki zorlayıcı yüksek vergi talepleri, perakendecilerdeki vergi kaçakçılığının evrimine yol açmıştır; bu da artık nakit kayıtlarındaki teknolojik hileleri kullanarak daha karmaşık yöntemler içermektedir.

“Bizim için tamamen yeni bir probleme karşı geliyoruz: İncelememizi gerçekleştirmek için bir yemek servisine giriyoruz ve tek düğmeyle sahibi, bir makbuzla müşterileri vermediği son işlemlerin tamamını silebilir ama sadece İkinci bir elektronik arşivde kayıtlı, “Yunanistan’ın kuzeyinde bir vergi müfettişine göre.

Tüketicileri, pompalara takılan uygulamalar ve bunlara bağlı olan tirajlar aracılığıyla tüketicileri dolandıran akaryakıt istasyonlarındakine benzer şekilde çalışan elektronik vergi mekanizmalarını anlatıyor.

Bu mekanizmalar, her işletmenin kendi hesaplarını yansıtmak için kullanmak zorunda olduğu resmi donanım-yazılım sistemlerine dayanmaktadır. Ancak, kanunun vergi mekanizmasının açıklamasında, esas olarak donanım üzerinde odaklanarak, yazılımı kötü niyetli uygulamaların merhametine bırakmıştır.

Örneğin, Orta Makedonya’daki Katerini’deki büyük bir gıda hizmeti işletmesinde, denetim ekipleri, elektronik vergi mekanizmasının sadece 160 bin avroya veya yüzde 10’dan az olmasına rağmen, çeyreklik cironun 1,65 milyon avroya ulaştığını keşfetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM