22 Mart 2019 - Cuma
Ana Sayfa / DENİZLİ / Büyükşehir’den Milli Şaire Vefa

Büyükşehir’den Milli Şaire Vefa

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yıldönümü kapsamında anma programı düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Milli Şair Mehmet Akif’in birbirinden güzel eserleri okundu.

Denizli Büyükşehir belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yıldönümünde “ Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve Anlama Programı” düzenledi. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda, Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu üyeleri ve İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Mehmet Akif’in birbirinden güzel eserlerini okudu. Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, program sonunda yaptığı konuşmada, “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy en umutsuz gibi görünen zamanlarda dahi güçlü bir imana sahipti. Daha da önemlisi umutluydu. Bu bağımsızlık umudunu da eserleriyle Türk milletine aşılamıştı” dedi.

Milli Şairi anlamak

Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Programımızın adı, Mehmet Akif Ersoy’u Anmak ve Anlamak. Milletimizin birliğini, bayrağımızı, vatanımızı, devletimizi seversek, ona sahip çıkarsak, milli birliğimize ve beraberliğimize sahip çıkarsak, Milli Şairimizi anlamış oluruz diye düşünüyorum. Bu vesile ile bu programın hazırlanmasında emeği geçen Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğumuza, sevgili gençlerimize ve konservatuar sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 


Hakkında Yusuf uluoğlu

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizli’de Büyükşehir öğrencileri, Mehmet Akif’i Andı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencileri, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hatay masaj manisa masaj kayseri masaj samsun masaj balıkesir masaj maraş masaj van masaj aydın masaj denizli masaj tekirdağ masaj diyarbakır masaj