Dünyanın Yunanistan’a açılan penceresi

Dünyanın Yunanistan’a açılan penceresi

2023, New York Times ile ortaklığının 25. yıldönümünü kutlayan Kathimerini English Edition için dönüm noktası niteliğinde bir yıldı.

Gazetecilik derin dönüşümler geçirirken ve birçok durumda nesnellik ve hakikat arayışı ideolojik uzlaşmazlığın ve dijital platformların çalışma hızının kurbanı olurken, Avrupa ve ABD’deki birçok geleneksel basılı yayın ortadan kayboldu.

Bu oldukça zorlu zamanlarda, hem Kathimerini hem de NYT yalnızca hayatta kalmayı başarmakla kalmadı, aynı zamanda basılmaya uygun tüm haberleri aktaran, çok ihtiyaç duyulan bağımsız sesler olarak gazetecilikte mükemmeliyetin ön saflarında yer almayı başardı.

Oldukça doğal olan işbirlikleri gelişti ve geniş çapta övüldü.

Kathimerini İngilizce Baskısındaki habercilik, analiz ve yorumların yanı sıra okuyuculara Yunanistan, Kıbrıs ve bölgedeki siyasi, ekonomik ve kültürel gelişmeler ve eğilimler hakkında güvenilir, adil bir değerlendirme sunmayı amaçlıyor.

Kathimerini’nin merhum sahibi Aristides Alafouzos’un, ortak proje başlatıldığı 1998 yılında öngördüğü gibi, Kathimerini English Edition – ve aynı ruhla haftalık GreeKletter – Yunanistan’ın dünyaya açılan penceresi olarak kozmopolitlik duygusuyla hizmet ediyor. 

Açık ve objektif olmayı amaçlayan sağlam ve kaliteli gazeteciliğe olan aynı bağlılıkla, bu çaba yüzyılın ikinci çeyreğinde de devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM