Kelebek sürüsü Kıbrıs’tan geçer

Kelebek sürüsü Kıbrıs’tan geçer

Düzinelerce eşsiz kelebek türü bu hafta milyonlarca Kıbrıs’tan geçiyor ve bu da kıyıdan kıyıya yerel halk ve doğa meraklıları için harika bir gösteri sunuyor.

Yüz milyonlarca kelebek yaz boyunca Afrika’dan kuzey bölgelerine göç ediyor, Kıbrıslılar binlerce görkemli böceğin yere çok yakın bir saatte yürüdüğünü görüyor.

Kathimerini Cyprus’a göre Vanessa cardui, çok renkli ve orta büyüklükte çok dışarı giden bir kelebek. Bu tür bir kelebek en güzel Rhopalocera’dan biri olarak kabul edilir.

Şahitler bu özel türün çırpınan bir modelini gözlemlerken, İsrail medyası uzmanların çoğunun Kıbrıs’ta akrabalarının bir kısmının İsrail’den gelmesini beklediğine inandığını ve ardından hepsinin Türkiye’ye taşınacağını söyledi.

Vanessa cardui, özellikle ilkbahar başında, özellikle de ilkbahar başında belirli bir yolculukta milyarlarca kitle göç etme eğilimindeyken, bazı türlerin yaz aylarının başlarında bile göç ettiği bilinmektedir.

Kathimerini Cyprus’a göre, bu kelebeklerin bazıları doğum yapmak için geride kalacaklar, tırtılların yiyecek ve barınak bulacağı özel yaprakların üzerine tek tek doğum yapacaklar. [Kathimerini Cyprus]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM