Kleopatra Plajı Temiz Görüntüsüne Yeniden Kavuştu

Kleopatra Plajı Temiz Görüntüsüne Yeniden Kavuştu

Dünyanın En ünlü plajları arasında yer alan Alanya’daki mavi bayraklı Kleopatra plajı, yağmur suyu kanalından gelen atık petrol belediye ekiplerinin hummalı çalışması sonucu temizlendi.

Alanya Belediyesi’ne ait yüzme havuzunda çıkan bir arızadan dolayı yağmur suyu kanalına karışan petrol atığının denize dökülmesi sonucu plajda ağır bir koku ve denizin kirlenmesi sonucu ortaya çıkan durumu Belediyeye bildiren vatandaşlar temiz plajı ve berrak suyuyla mavi bayrak almayı başaran Kleopatra plajı yakınındaki turist vatandaşlar boşaltılırken duruma vatandaş tepki gösterdi.

Antalya belediyesi Alanya koordinatörlüğü yetkilileri, petrolün alanya belediyesi olimpik yüzme havuzu’nun ısıtma sistemindeki arızadan dolayı sızdığını ve alanya belediyesi ile temizleme çalışmalarının başlatılmış olduğunı belirtti. Bugün erken saatlerinde başlayan temizlik çalışmasında ise fuel-oilden etkilenen kanallar antalya belediyesi tarafından temizlenirken, alanya belediyesine ilişik kepçeyle yakıt bulaşan kumların plajdan kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan Alanya kumsal emniyet bot komutanlığı ekipleri, karadan kaynaklı denizdeki çevre kirliği ihbarını değerlendirerek tespit tutanağı hazırlayıp Antalya İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM