Nureddin Yıldız’a Neden Saldırıyorlar

Nureddin Yıldız’a Neden Saldırıyorlar

Yuh olsun size yuh olsun. Kininizle Geberin…

Yıllar önce yapılan sohbetlerden satır başları alarak kamuoyu oluşturan ve ne yazık ki bizlerin sahip çıkamadığı, yeterince destekleyemediğinden dolayı daha da bir cesaretlenen bir takım kendini bilmez çevreler abartarak işlerine devam ediyor.

Şunu söylemeliyiz ki sesleri yüksekten çıkıyor diye kendilerini haklı görmesinler. Biz #NureddinYıldız Hocamızı asla ama asla yalnız bırakmayacağız.

Onların dertleri ve sorunları belli. Onlar için ne Nureddin YILDIZ nede başka bir isim önemli. Onlar için önemli olan islamın kötülenmesi ve zarar görmesi.

Yapılan paylaşımlar ve yorumlar tam anlamıyla iftira ve linç girişiminden ibarettir.

Özellikle atılan başlıklara dikkat çeken ve ne yazık ki içeriği okuma gayreti bile göstermeyen, araştırmayan, soruşturmayan aklı tutulmuş bir kısım çevre tarafından yapılan yalan haberler itibar görmektedir.

Şunu unutmamak lazım ki bunların davranışları ve tavırları her zaman aynıydı her zamanda aynı olmaya devam edecektir. Nureddin Yıldız sadece ilk hedef isimleridir. Eğer biz bu şekilde sessiz kalmaya ve haklı tepkimizi göstermemeye devam edersek bunlar daha da cesaretleneceklerdir.

Bu sene ilk olarak “Asansör Fetvası” adı altında başlattıkları iftira yağmuru, ne yazık ki kimse tarafından dile getirilmemiş hocamız yalnız bırakılmıştır. Seslerinin yüksek çıkmasından ve karşı taraftan ciddi bir muhalefetin yapılmamasından cesaret alan bu çevreler daha da cesaretlenerek saldırmaya devam etmektedir.

Özellikle şuna dikkatinizi çekmek istiyorum. Bir insanın yıllar önce yapmış olduğu sohbetlerinden kesintiler yaparak sanki yeni söylemiş gibi yayınlamak ve kamuoyu oluşturmak ne demektir?

Bu insanların asıl amaçları nedir ve ne yapmaya çalışmaktadırlar?

Özellikle hassas bir dönemden geçerken bu denli ince bir araştırmaya gidilerek ki özellikle belirtmek istiyorum yıllar önce yapılmış farklı farklı derslerden kesinti yaparak, kırparak sanki günümüzde ifade edilmiş gibi yayınlamak ve koca koca başlıklar atılıp içeriğinin saçma sapan ifadelerle doldurmak sadece ve sadece acizliktir.

Nureddin Yıldız’a siyasi bir kimlik vermeye çalışıp, Nureddin Yıldız üzerinden siyasi kavga oluşturmak istemektedirler. Siyasi söylemlerini topluma kabul ettiremeyen ve milletimizin teveccühünü kazanamayan bu çevreler, ahlaki ve dini değerlerimize açıktan saldırmaya cesaret edemedikleri için din adamlarımıza ve toplumun ahlaki çöküş yaşamaması için gayret sarf edenlere saldırmakta, bunu da akıl ve iz’an eksikliği sebebiyle ahlaki bir mücadele gibi göstermektedirler.

Nureddin Yıldız, dini değerlerin toplumda üstün tutulması, ahlaki sıkıntılardan kurtulmak, gerek millet ve gerekse tüm Müslümanlar olarak huzuru yakalamak için aileye sahip çıkmamızı, yıkıcı etkilerden uzak tutacak tedbirleri almamızı salık vermekte, aile hayatının sağlıklı kurulması ve devamı için eşlere tavsiye mahiyetinde birçok kitap neşretmiş bulunmaktadır.

Bilinmesinde fayda vardır ki, bu türden seviyesiz, ahlakdışı karalama ve yıpratma kampanyalarına, hak mücadelesi veren pek çok din kardeşimiz geçmişte ve günümüzde maruz kalmış ve fakat çıktıkları bu hak yolunda biran olsun duraksamaksızın yollarına devam etmişlerdir. Bu saldırılar ilk defa hocamıza yapılıyor değildir.

Bu neviden yürütülen kampanyalar, hizmet arzumuzu arttırmaktadır. Nureddin YILDIZ hocamızın da, hak yolundaki yürüyüşünde bir an dahi duraksamayacağına, iyiliği emredip kötülükleri men etmek için artan azimle mücadele edeceğine bizler şahidiz. Unutulmamalıdır ki, amacımız insanları memnun etmek değil, Rabbimizi razı etmektir.

Nureddin YILDIZ hocamız ile ilgili tek elden çıktığı anlaşılan aleyhe söylemlerin ve hakkında yürütülen iftira kampanyasının bugüne kadar farkındaydık. Sessizliğimiz hakaretleri kabullendiğimizden değil, dinimizin bize verdiği edeptendir.

Ancak unutulmamalıdır ki; Milli şairimiz Akif’in de söylediği üzere,

“ Yumuşak baslı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum

Hiç kimse, bundan sonraki süreçte, pervasız bir şekilde hocamıza saldırma cüreti içinde olmamalıdır. Yapılacak olan tüm çirkin saldırılar hakkında tüm yasal yolları kullanacağımızı ve faillerin cezalandırılmasının takipçisi olacağımızı açıkça beyan ediyoruz.

Hocamızın sevenlerine de açıkça mesajımız şudur : Endişeniz olmasın… Hocamız yalnız değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM