Tempe’nin eski bakanlara karşı açtığı yeni dava Meclis’e gidiyor 

Tempe’nin eski bakanlara karşı açtığı yeni dava Meclis’e gidiyor 

Eski ulaştırma bakanı Kostas Karamanlis ve yardımcısı Michalis Papadopoulos aleyhine 2023’te Tempe’de meydana gelen ölümcül tren kazası nedeniyle açılan yeni bir dava Meclis’e havale edildi.

Mağdurun eşi ve ebeveynleri tarafından ortaklaşa açılan davada, eski Yeni Demokrasi bakanları görevi ihmal etmekle suçlanıyor. Dava, suçlamaların bir makam sahibine yönelik olması nedeniyle yargı makamları tarafından Meclis’e sunuldu ve bunun için milletvekillerinin çoğunluğunun onayı gerekiyor.

Dava aynı zamanda Larissa’nın istasyon şeflerine ve ulaştırma genel sekreteri, Yunan Demiryolları Örgütü (OSE) başkanları ve ulusal demiryolu operatörü TrainOSE veya yasal olarak güvence altına almakla yükümlü olan CEO gibi “herhangi bir yetkili üçüncü tarafa” yöneliktir. “Trenlerin sorunsuz ve güvenli bir şekilde işletilmesi ve OSE ve TRAINOSE’nin uzaktan kumanda sistemi, ikinci bir istasyon şefi ve ölümcül demiryolu kazasını önleyecek diğer uygun araç veya yöntemlerle donatılmasını sağlamak.”

Aynı zamanda yolcuları riske sokan veya trenlerin yetersiz bakımından sorumlu olan veya savcının soruşturması sonucunda ortaya çıkan herhangi bir eylemden sorumlu olan kişileri de hedef alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM