Terör Örgütü Saldırısına Anında Karşılık Verildi

Terör Örgütü Saldırısına Anında Karşılık Verildi

Türk Silahli Kuvvetleri son dakika açıklamasında bulundu, Irak devletinin Kuzeyinde bölücü terör örgütü PYD/PKK militanları tarafından dün gece ağır silahlarla saldırı düzenlediğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bilgilendirme açıklamasına göre yapılan bildiride terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı sonucu bölgede  3 askerin yaralandığını ve bu askerlerin tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildiğini açıkladı.

Terör örgütünün saldırısına anında karşılık veren TSK düzenlemiş olduğu hava saldırısı sonucu ilk belirlemelere göre 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Konuya ilişkin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

29 Aralık 2017 tarihinde Irak Kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından, uzun namlulu silahlar/roketatar ve havan ile saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırı sonucunda bölgeden tahliye edilen yaralı 3 silah arkadaşımız tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edilmiştir. Saldırı sonrasında bölücü terör örgütü mensuplarına derhal hava harekatı ve bölgede mevcut ateş destek vasıtaları ile verilen karşılık neticesinde, ilk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede İHA ve hava destekli operasyonlara devam edilmekte ve gerekli her türlü tedbir alınmaktadır. Yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleri ile mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM