22 Mart 2019 - Cuma
Ana Sayfa / DÜNYA / Tsipras: Ekim Ayındaki Seçimler

Tsipras: Ekim Ayındaki Seçimler

Başbakan Alexis Tsipras gazetecilere bir sonraki ulusal seçimlerin Ekim 2019’da gerçekleşeceği konusunda ısrar etti.

Tsipras, gazetecilere bir yılbaşı kutlama vesilesiyle resmi evinde “bir tarih arıyorum” dedi.

Yunanistan, Mayıs ayında, eş zamanlı yerel, bölgesel ve Avrupa seçimleri için sandık başına gidecek ve hükümetin kendi taraflarında olmamakla birlikte, ulusal seçimin de aynı tarihte yapılabileceği yönünde spekülasyonlar yaşanacak. Ekim ulusal bir seçim yapmak için mümkün olan en son tarihtir.

Tsipras ayrıca, eski Yugoslavya Makedonya Cumhuriyeti (FYROM) ile isim anlaşmasının Mart ayına kadar sunulmayacağına karar vermediğini de belirtti. FYROM’u en son NATO üyesi olarak kabul eden protokolün “teknik nedenlerden dolayı” anlaşmanın onaylanmasından birkaç gün sonra imzalanacağını söyledi.

Savunma bakanı Panos Kammenos’un Yunanistan’ın kuzey komşusu “Kuzey Makedonya” olarak yeniden adlandırılacak isim anlaşmasına itiraz etmesiyle ilgili olarak, Tsipras şakalaşarak Kammenos’un kaderine istifa ettiğini söyledi.

Son olarak, Tsipras, Ocak ayı sonunda yapılması planlanan İstanbul ziyaretinin Şubat ayının başlarına biraz ertelenebileceğini söyledi.

Hakkında Yusuf uluoğlu

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizli’de Büyükşehir öğrencileri, Mehmet Akif’i Andı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencileri, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hatay masaj manisa masaj kayseri masaj samsun masaj balıkesir masaj maraş masaj van masaj aydın masaj denizli masaj tekirdağ masaj diyarbakır masaj