Yunanistan DYY’yi çekmek için odağını değiştirmeli

Yunanistan DYY’yi çekmek için odağını değiştirmeli

IHS Markit tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Yunanistan’ın doğrudan yabancı yatırımları çekmek için odaklanması gereken ekonomik sektörler uçak yapımı, tersaneler ve mühendislik ekipmanları üretimi.

Yunanistan ekonomisinin büyüme umutları üzerine bugüne kadar yapılan tüm çalışmalar, Yunanistan’ı toparlanmaya iten sektörler olarak turizm, tarım ve yiyecek & içecek sektörüne işaret ediyordu.

Dün Atina’da sunulan “Yunanistan Ekonomisi Sürdürülebilir Büyümeyi Nasıl Sağlayabilir?” Başlıklı çalışma, bunun yerine cevabın geçen on yıllarda Yunanistan’da aktif olan ancak çürümeye izin verilen, bazılarının gelmesine rağmen, çürümesine izin verilen alanlarda olduğunu savunuyor. devlet kontrolü altında.

IHS Markit, turizm, tarım ve yiyecek & içecek sektörüne gelecekteki yatırımların yalnızca kısa vadeli faydalar elde edeceğini, zira Yunanistan ithalatına bağımlı olmaya devam ederken sadece Yunanistan’da dengesiz bir büyümeyi besleyeceğini savunuyor.

Araştırmaya göre, turizm, işletmelerinin tedarikçi olarak yalnızca sınırlı sayıda şirkete sahip olmasının, hiçbir fazlalık getirmemesi ya da çarpan fayda sağlaması bakımından bir dezavantajı olduğunu söylüyor. Diğer taraftan, mühendislik ekipmanı üretimi, gemi yapımı ve uçak yapımı gibi, büyük çarpma avantajları yaratma potansiyeline sahiptir.İnternet üzerinden

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM