2018 Yılına Kar Yağışı İle Giren İllerimiz

2018 Yılına Kar Yağışı İle Giren İllerimiz

Ülkemizin en doğusunda bulunan Ardahan, Erzurum ve Kart illerimizde bu yıl geçen yıllara göre kar yağışı neredeyse olmadı denecek kadar az yağmıştı. 2018 yılının ilk saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı yüksek kesimleri ve kent merkezlerini beyaza bürüdü.

Yeni yıla bir çok vatandaş kar yağışı ile girme arzusunda olurken bu yıl kar yağışı sadece 3 ilimizde yağdı.

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, kar yağışı altında yeni yılın ilk dakikalarında Ardahan Devlet Hastanesi ve 112 Acil Servisini ziyaret etti. Bilmez, kurumlarda çalışan ve hastaların yeni yılını kutladı.

Bilmez, hastane ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yılın Ardahan ve ülkeye huzur, güven ile barış getirmesini temenni ettiğini belirterek, “Bu yıl iklim biraz kurak geçti. İnşallah bu kar beraberinde bereketi getirir.” dedi.

Vali Bilmez, hastane ziyaretinde dünyaya gelen bir bebeğe ise altın taktı. Bilmez’e eşi Meral Bilmez, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel, İl Sağlık Müdürü Dr. Erkan Özdemir ve diğer yetkililer de eşlik etti.

Palandöken ve Cıbıltepe’de kar coşkusu

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden Erzurum’da ise yılbaşı kutlamalarının adresi olan Palandöken başta olmak üzere önce yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı, yeni yılın ilk dakikalarında kent merkezini de tamamen beyaza bürüdü.

Kar yağışı, yılbaşı eğlencesi için Palandöken’e akın eden turistler ile turizmcileri sevindirdi.

Yılbaşı dolayısıyla Palandöken’deki tatilciler ve kentte sokaklara çıkan gençler, kar yağışı altında eğlenip kar topu oynadı.

Kar yağışı yüzünden şehrin ana arterleri başta olmak üzere çeşitli noktalarda tedbir amaçlı bekleyen Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri, iş makineleriyle kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kars’ın yüksek kesimlerinde de aynı saatlerde kar yağışı etkisini gösterdi. Özellikle yılbaşı etkinliklerinin yapıldığı Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’ndeki turistler, yeni yıla kar yağışı altında girmenin mutluluğunu yaşadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM