31 Aralık Yılbaşı Gecesi Yurtta Hava Nasıl Olacak

31 Aralık Yılbaşı Gecesi Yurtta Hava Nasıl Olacak

Meteoroloji’den de son dakika hava durumu ikazları gelmeye devam ediyor. Meydana getirilen son değerlendirmelere gore, ülkemizin büyük bir kısmınde yağış planlanıyor. Doğu karadeniz’in iç kesimleri, doğu anadolu’nun kuzey ve doğusu ile kırklareli’nin kuzey ilçelerinde yer yer yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İşte son gelen hava durumu tutanağı

Meteoroloji’den son dakika hava durumu ikazları gelmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaş, bugün havanın nasıl olacağını ve hangi illere kar yağacağını araştırmaya başladı. Meteoroloji genel müdürlüğü’nden yapılan uyarılarda, yurdun biroldukça bölgesinde güçlü yağış ve güçlü rüzgar görüleceği açıklandı. Peki istanbul’a kar yağacak mı? Bugün hava nasıl olacak? Işte meteoroloji’den son dakika hava durumu ikazları ve 31 aralık pazar hava tahminleri.

31 aralik pazar meteoroloji hava durumu tahminleri

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin büyük bir kısmınde beklenen yağışların antalya’nın doğu ilçeleri, edirne, kırklareli, tekirdağ ve çanakkale çevreleri ile balıkesir’in batı ilçelerinde güçlü olmak üzere çoğu zaman yağmur ve sağanak, batı karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, şark karadeniz’in iç kesimleri, şark anadolu’nun şimal ve doğusu ile kırklareli’nin kuzey ilçelerinde yer yer karışık yağmur ve kar şeklinde olması planlanıyor. şark kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don vakaı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi planlanıyor.

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde biraz azalacağı öteki yerlerde önemli bir değişim olmayacağı tahmin ediliyor.

Genellikle cenup yönlerden, zaman içinde kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden orta kuvvette esecek olan rüzgarın; batı akdeniz, şark anadolu’nun kuzey ve batısı, batı karadeniz’in batsıcaklıknda güneyli yönlerden, marmara’nın kuzeyinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den kar alarmi

Doğu anadolu bölgesi’nde öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışı planlanıyor.

Meteoroloji 12’nci bölge müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, havanın parçalı ve çok bulutlu olduğu sabah saatlerinde erzurum ve erzincan çevreleri, öğle saatlerinden sonra ise bölge genelinde aralıklı yağmur, zaman içinde karla karfer yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi beklenen bölgede, rüzgar güneybatıdan orta, bazen 30 ila 50 kilometre hızla eseceği öngörülüyor.

Bölgede en düşük hava sıcaklığı erzincan’da 8, tunceli’de 3, erzurum’da sıfır, sıfırın altında olmak üzere ardahan’da 11, kars’ta 7, ağrı ve iğdır’da 2 derece ölçüldü.

Hava sıcaklığının iğdır’da 12, erzincan’da 10, tunceli’de 9, ağrı ve erzurum’da 7, kars’ta 4, ardahan’da 3 aşama olması bekleniyor.

Yetkililer, bölge genelinde beklenen kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle görüş mesafesindeki azalma, tipi oluşumu, buzlanma ve diğer olumsuzluklara karşı yurttaşları ve sürücüleri dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Istanbul’a kar yağacak mi?

Meteoroloji’den yapılan hava durumu tahminlerinde, istanbul ili için bugün herhangi bir kar yağışının beklenmediği görülüyor. Yapılan değerlendirmelere gore, istanbul’da bugün hava durumu çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı olacak.

Bölgelerimizde hava

Marmara bölgesi

çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonrasında demirköy olmak üzere kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; edirne, çanakkale, tekirdağ ve kırklareli çevreleri ile balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Edirne °c, 7°c
çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; mahalli olarak kuvvetli olması umut ediliyor.

Istanbul °c, 13°c
çok bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak yağışlı

Kocaeli °c, 16°c
çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

Tekirdağ °c, 10°c
çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması umut ediliyor.

Ege bölgesi

çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Afyonkarahisar °c, 8°c
çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

Denizli °c, 12°c
çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Izmir °c, 13°c
çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

Muğla °c, 9°c
çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

Akdeniz bölgesi

çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; antalya’nın şark ilçelerinde kuvvetli (21-50 kilo/m2) olması umut ediliyor. öğle saatlerinden itibaren konya’yı antalya’ya bağlayan karayolu üzerinde 1200 metre yükselti üzerindeki yüksek kesimlerde (özellikle alacabel mevki) yer yer yoğun kar yağışları (20 cm ve üzeri) görüleceği tahmin ediliyor.

Adana °c, 18°c
çok bulutlu, sağanak yağışlı

Antalya °c, 15°c
çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerde güçlü olması planlanıyor.

Isparta °c, 8°c
çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

Mersin °c, 17°c
çok bulutlu, sağanak yağışlı

Iç anadolu bölgesi

çok bulutlu, aralıklı yağmurlu gece saatlerinden sonra kuzeydoğusunun yüksekleri karlakarfer yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ankara °c, 9°c
çok bulutlu ve yağmurlu

Eskişehir °c, 9°c
çok bulutlu ve yağmurlu

Kayseri °c, 11°c
çok bulutlu, gece saatlerinden sonrasında yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmurlu

Konya °c, 11°c
çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

Karadeniz bölgesi

Batı karadeniz

çok bulutlu, bölgenin batısı ile karabük ve kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, bolu ve kastamonu’nun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Iç kesimlerde gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis umut ediliyor.

Bolu °c, 9°c
çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

Kastamonu °c, 5°c
çok bulutlu, akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karfer yağmurlu

Sinop °c, 14°c
çok bulutlu

Zonguldak °c, 15°c
çok bulutlu, akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

Orta ve şark karadeniz

çok bulutlu, şark karadeniz ile amasya ve tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar çoğu zaman yağmur, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması planlanıyor. Iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don vakaı ile beraber yer yer sis ve pus hadisesi umut ediliyor.

Rize °c, 18°c
çok bulutlu, akşam saatlerinden sonrasında yağmurlu

Samsun °c, 19°c
çok bulutlu

Tokat °c, 12°c
çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

Trabzon °c, 19°c
çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

Güney anadolu bölgesi

çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar çoğu zaman yağmur, şimal ve şark kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması planlanıyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Ağri °c, 7°c
çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

Erzurum °c, 7°c
çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

Malatya °c, 9°c
çok bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında yağmurlu

Van °c, 10°c
çok bulutlu, akşam saatlerinden sonrasında yağmurlu

Güneydoğu anadolu bölgesi

çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Diyarbakir °c, 14°c
çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Gaziantep °c, 12°c
çok bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Mardin °c, 14°c
çok bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

şanliurfa °c, 14°c
çok bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Denizlerde hava

Batı karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Karadeniz

Hava durumu: çok bulutlu, batı karadeniz’in batısı ile öğle saatlerinden sonra şark karadeniz’in doğusu yağmurlu, rüzgâr: batı karadeniz’de şark ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı öğle saatlerinden sonrasında kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde batısı güneybatıdan, doğusu kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa); şark karadeniz’de cenup ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; dalga: 0,5 ila 1,5m, öğle saatlerinden sonrasında batı karadeniz’de 2,0 ila 3,0m; görüş: iyi, yağış anında orta.

Marmara denizi

Hava durumu: çok bulutlu ve sağanak yağışlı, rüzgâr: güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, dalga: 0,5 ila 1,5m, görüş: iyi, yağış anında orta.

Ege denizi

Hava durumu: çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, rüzgâr: şimal ege’de kuzey ve kuzeydoğu; cenup ege’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, dalga: 1,0 ila 2,0m, görüş: iyi, yağış anında orta.

Akdeniz

Hava durumu: çok bulutlu ve sağanak yağışlı, rüzgâr: batı akdeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa)¸ şark akdeniz’de şark ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, dalga: 1,0 ila 2,0m; görüş: iyi, yağış anında orta.

Van gölü

Hava durumu: parçalı çok bulutlu, hafifçe yağmurlu, rüzgâr: şark ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, dalga: 0,25 ila 0,5m, görüş: iyi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM