Amerika İle Yapılan Görüşmede Stratejik Ortaklık Sağlandı

Amerika İle Yapılan Görüşmede Stratejik Ortaklık Sağlandı

Beyaz Saray’dan Ülkemizle alakalı önemli bir açıklama geldi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre Amerika Birleşik devletleri ile ülkemiz arasındaki iş birliğinin devam ettiği ve iki ülke liderlerinin savaş gereçleri alımı hakkında iletişim halinde oldukları söylendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara’da bulunan Büyükelçiliği resmi sosyal medya hesabından bir bildiri yayınladı. Bildiriye göre, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Tump ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefonla görüştüler.

” Amerika Birleşik Devletleri başkanı Tump ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla iletişim halindeler. Görüşmede, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Tump, başta her türlü terör örgütüyle mücadele ve orta doğuda istikrarın sağlanması başta olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye Cumhuriyeti arasında stratejik işbirliğinin süreceği vurgulanmıştır.

Suriye’de yaşananlar hakkında ise iki ülke liderleri, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından çıkarılan kararların uygulanması ve Suriye’de yaşanan iç savaşın barışla nihayetlendirilmesi adına Birleşmiş Milletler öncülüğünde Cenevre sürecinin desteklenmesi kararı almıştır. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Tump ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye halkının yaşadığı krizin son bulması, evlerinden uzaklaşmak zorunda kalan halkın yuvalarına dönmesi, teröristlerden temizlenmiş, bütünlüğü sağlanmış bir Suriye’de istikrarın sağlanması gerekliliğinin de üzerinde durmuşlardır. Amerika Birleşik Devletleri tarafından daha önce de yürütülen politikalar ile uyum içerisinde, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Tump, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Suriye topraklarında bulunan iş birlikçilere yapılan askeri yardımlarla ilgili beklenen düzenlemelerin yanında, Rakka’da süren operasyonların da bittiği, Teröristlerin o bölgeye bundan sonra gelemeyeceği şeklinde sağlanan istikrarın da sağlanacağı konularında bilgilendirmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM