Ankete göre Yunan işçiler için iş-yaşam dengesi temel öncelik

Ankete göre Yunan işçiler için iş-yaşam dengesi temel öncelik

Randstad’ın yıllık Workmonitor anketinden elde edilen bulgulara göre, her iki Yunanlıdan biri, eğer bu durum hayatlarından keyif almalarına engel oluyorsa, işten ayrılmaya istekli olacaklarını söylüyor. Bu bulgular, artık yerel işçilerin tek odak noktasının finansal ödüller olmadığını gösteriyor.

Ankete göre, ankete katılanların %94’ü için finansal kazanç en büyük öncelik, ancak aynı yüzde için iş-hayat dengesi de aynı derecede önemli. Yunan çalışanların talep listesinde kariyer gelişiminin yanı sıra iş güvenliği (%92), sağlık güvenliği (%90), ruh sağlığı desteği (%88) ve çalışma saatlerinde esneklik (%82) gibi faktörler artık üst sıralarda yer alıyor. .

Yunanistan’da 753 çalışan arasında 23 Ekim ile 11 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen ankette ayrıca çalışanların %56’sının önemli ölçüde daha yüksek ücret teklif edilmediği sürece bir işi kabul etmeyeceklerini söylediği, benzer bir oranın (%55) ise kabul etmeyeceğini söylediği ortaya çıktı. iş-yaşam dengesini olumsuz etkiliyorsa bir iş.

Aynı zamanda, 10 kişiden 6’sından fazlası (%62) kişisel yaşamının mesleki gelişimlerinden daha önemli olduğunu düşünürken, neredeyse iki kişiden biri, eğer bu durum hayattan keyif almalarına engel oluyorsa işini feda etmeye istekli görünüyor. Bununla birlikte, yanıt verenlerin %53’ü kariyerleri konusunda hırslı hissediyor, ancak %46’sı yakın gelecekte işlerini kaybetme endişesi taşıyor.

Önümüzdeki yıllarda işyerini dönüştürmeye devam edecek bir teknoloji olan yapay zekanın (AI) hızlı yükselişiyle birlikte, çalışanlar beceri geliştirmeye büyük değer veriyor. Aslında, 10 kişiden 3’ü, kendilerine becerilerini geliştirme fırsatları sunulmaması durumunda işten ayrılacaklarını söylüyor; en çok arzu edilenler ise teknoloji ve yapay zekanın kullanımını ve anlaşılmasını içeren fırsatlardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM