Avrupa’yı Titreten Türk !

Avrupa’yı Titreten Türk !

Almanya’da yaşayan ve katıldığı 22 golf turnuvasında 22 kez şampiyon olan Mustafa bulut, Avrupa’yı dize getirdi. Mustafa Bulut ünlü golf oyuncularının da olduğu turnuvalardan şampiyonluklar alarak Dünya’ya sesini duyurdu. Peki ya Mustafa Bulut Kimdir ? Aslen nereli dir ? 1967 yılında  Elazığ doğumlu olan  Mustafa Bulut, Türkiye’de kısa bir süre yaşadıktan sonra ailesi ile beraber Almanya’ya gurbetçi olarak gitmiş ve Almanya’nın Köln şehrinde kendisine oto galeri açarak iş yaşamına başlamış. Oto galerisine gelen müşterileri ve arkadaş çevresinin golf oynamasına teşvik etmeleri sonucu golf oyununa merak saran Mustafa Bulut, Almanya, Fransa ve Portekiz’de katıldığı golf turnuvalarında birinci oldu. Golf ü ilk başta hobi olarak gördüğünü belirten Mustafa Bulut, Bonn IGC Golf Kulübüne kayıt  oldu ve bu kulüpte 12 yıl amatör golfçü olarak yer aldı. Kendisi bununla ’da yetinmeyerek, 2014 yılında 4 ay süren Profesyonel Golf Oyuncusu sertifikası için yazılı ve uygulamalı sınava girdi ve bu sınavdan da başarılı sonuç alınca, Profesyonel Golf oyuncuları listesine girdi. Mustafa Bulut’un başarılarını izleyen Şirketler sponsorluk anlaşmaları yapmak için sıraya girdi. Mustafa Bulut, Golf teki başarısını  geçmişinde profesyonel oynadığı futbol ve siyah kuşağını aldığı Tekvandoya borçlu olduğunu söyledi. ‘ Futbolda ayak hareketleri, tekvandoda da el ve ayak hareketleri çok önemli bir yer tutmaktadır. Golf te de konsantrasyon çok önemli bir yere sahip. Futbol ve tekvandoda edindiğim tecrübeleri golf te başarıyla uygulandığıma inanıyorum, bütün 18 Golf çukurların başlarındaki ana vuruşlarında Driver ile golf topunu 340 metreye kadar gönderebiliyorum. Bu spora yöneldiğim zaman başarılı olabilmek için elimden geleni yaptım ve başardım. Hobi olarak başladığım golf te  bugün buralara geleceğimi tahmin bile edemezdim.

Hedefim Türkiye Adına Dünya Şampiyonu Olmak !

Türk kökenli Almanya vatandaşı olan Mustafa Bulut, geldiği noktada artık dünya şampiyonluğunu hedefliyor. 2014 Yılı’nda profesyonel golf oyuncusu olan Bulut ‘ Umarım bu başarı serisi devam eder, maalesef şu anda tüm Dünya’yı etkisi altına alan korona virüs pandemisi bulunuyor. Turnuvalar yeniden başladığında Türk milleti adına sahaya çıkıp Ay yıldızlı bayrağımızı orada dalgalandırıp başarı elde etmek olacak. Daha önce kazandığım turnuvalar arasında 2015 Yılında düzenlenen – Uluslararası Golf Club Bonn Kupası – Uluslararası Ay Kupası Şampiyonluğu – Münih Uzun Sürücü Kupası Şampiyonluğu – Frankfurt  Golf Delikleri Kupası Şampiyonluğu – Uluslararası Golf Club Bonn Yılın Oyuncusu Ödülü –Dortmund Charity Şampiyonluğu – Rookie Kupası Şampiyonluğu – 2016 yılında Antalya Grup Birincisi Ödülü ve 2019 yılında ’da Bosphorus Şampiyonluğu elde ettim. Bu spor ’da Dünya çapında çok önemli golfçüler ve çok önemli turnuvalar bulunuyor. Bunlardan birisi olan Dubai’de düzenlenecek olan turnuva ve ben bu turnuvayı kazanmayı hayal ediyorum. Bütün hedefim bu turnuvayı kazanıp, kupayı ülkeme getirmek.

Dünya genelinde Golf Akademileri Kurmak İstiyorum !

Mustafa Bulut, Avrupa’da golf te elde ettiği başarıları  genç nesillere aktarmayı hedefliyor. İlk önceliğini ülkesi olan Türkiye’de gerçekleştirmeyi isteyen Mustafa Bulut ‘ Golf elit bir spor, Türkiye’de golf oynamak isteyen genç yetenekler var, hem ben bu genç yeteneklere golf eğitimi vermek, hem de bu çocukların ülkemizi Avrupa’da temsil edip başarılar elde etmesini istiyorum. Bu konu ile ilgili ben ve ekibimin çalışmaları sürüyor. En kısa zamanda ülkemize böyle bir yatırımın hayırlı olacağını düşünüyorum.

Mustafa Bulut’un Hayatı Film Oluyor !

Golf’te başarıları ile tanınan Mustafa Bulut’un hayatı Sinema Filmi oluyor. Film Mustafa Bulut’un gençlik yıllarından Avrupa’ya Golf şampiyonu olmasına kadar ki süreci konu alıyor. Mustafa Bey bu konu ile ilgili ‘ Evet hayatım film oluyor, Şu an da filmimin senaryosu yazılıyor. Sizlere güzel bir hikaye izletmeyi hedefliyoruz. Filmin hem yapımcılığını, hem de filmin içinde yer almayı hedefliyorum, Film ile ilgili seyirciye sürprizlerimizde olacak, bu konu ile ilgili ünlü isimlerle çalışmalara başladık, zamanı geldiğinde tüm basına duyuracağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM