Bahçeli: Seçim İttifakı Önerimiz Tartışmaya Kapalıdır

Bahçeli: Seçim İttifakı Önerimiz Tartışmaya Kapalıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Antalya’da partisinin belediye başkanları ile düzenlemiş olduğu toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ak Parti ile yapılması planlanan seçim ittifakı hakkında kendilerinin sadece öneride bulunduklarını bu konu hakkında tartışmanın yersiz olduğunu dile getirirken Türkiye için yapılacak her türlü öneriye açık olduklarını ve sunmuş oldukları ittifak önerisinin Cumhur niteliğini taşıdığını söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli şöyle Antalya’da partisinin belediye başkanları toplantısından sonra basınla toplantı yaptı işte Bahçeli’nin konuşmasının detayları…

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişte ittifak önerisini tartışmak için söylemedik, geçmişte ittifak açık,kapalı kapan bazı gruplar oldu.

Önümüzdeki seçimlerde eğer yüzde 49 ittifakı, CHP, HDP, İP ile birlikte götürmek istiyorlarsa bunlara bir zemin vermek lazım.

Hukuki dayanağı olan bir ittifaka gitsinler. Bizimki bir öneri, tartışmak için değil de, C ittifakı da Türkiye için bir öneri olabilir. Aynı zamanda Cumhur ittifakı demektir.

Ön hazırlıklar tamamlandığı takdirde üzerinde bir inceleme yaparlar. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM