Bakan’ın Pantolon Önerisi Büyük Tepki Topladı

Bakan’ın Pantolon Önerisi Büyük Tepki Topladı

Hindistan’da bir bakanın yapmış olduğu bir açıklama ülkede büyük tepkilere neden oldu. Bakana göre kadınların pantolon giymesi evlenmeye hazır olmadıklarını gösteriyor.

Hindistan, tecavüz vakalarının dünya üzerinde en çok görüldüğü yerler sıralamasında üst sıralarda. Her gün ortalama 100 tecavüz vakasıyla karşılaşılıyor. Bu rakam resmi kayıtlara geçen sayı. Bunun dışında mahalle baskısını üzerinde hisseden ve kirlendiğini düşünerek resmi şikayette bulunmayanların sayısının da eklenmesiyle, bu rakamın kat be kat artacağı düşünülüyor.

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Devlet Bakanı Singh, bu tecavüz olaylarından kadınların giyimini sorumlu tutarcasına bir açıklamada bulundu. Singh’in yapmış olduğu açıklama ülkede büyük tepkilere yol açtı.

Singh’e göre kadınların pantolon giyiyor olması onları bir hedef haline getiriyor ve istekli gösteriyor. Singh ayrıca pantolon giyen kadınların evlilik düşünmediğini ve evliliğe hazır olmadıklarını söyledi.

Singh’e göre hiç bir erkek kot pantolon giyen bir kadınla evlenmek istemez. Ayrıca Singh dini görevlilerin ve liderlerin de kot pantolon giymemeleri gerektiğini söyledi. Singh’in açıklamalarına göre kadınlar pantolon giyerek erkekleri tahrik ediyor.

Halk ise Bakan Singh ile aynı fikirde değil. Bir siyasi partiden yapılan açıklamada, Singh’in eşi için bu kadın düşmanıyla evlenen kişiye yazık denildi ve onun için üzgün olduklarını dile getirdiler.

Ülkede yerel olarak faaliyet gösteren bir gazete de internet siteleri aracılığı ile bir anket başlattı. Gazete ankette halka Singh ile yanı fikirde olup olmadıklarını sordu. Anketin sonucunda halk adeta Singh’e öfke kustu. Anketin sonuçlarına göre halkın yüzde 75’i Singh ile aynı fikirde değil.

Hindistan’da yaşanan tecavüz olaylarının dünyada duyulmasının üzerine geçen yılda olay bir açıklamada bulunan bakan, bu açıklamasında da kadınları suçlu bulmuştu. Kadınların tecavüze davetiye çıkardığını söyleyen bakan, bu olayların nedeni olarak kadınların davetkar ve tahrik edici görünüşlerini ileri sürmüştü.

Bakanın yapmış olduğu bu açıklama ülke gündemine bomba gibi düşerken, dünya medyası da konuyla yakından ilgileniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM