Bakanlık Taşeron İşçileri Uyardı Taahhütname İmzalamayın

Bakanlık Taşeron İşçileri Uyardı Taahhütname İmzalamayın

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci başladı. Başvuru sürecinin işlemesiyle birlikte, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler de kurumlarına başvuru yapmaya başladı. Ancak bu süreçte kimi kurumların bakanlıkça açıklanan evrakların haricinde başka evraklar da istediği ortaya çıktı. Bu onuda bakanlık imzalamayın uyarısı yaptı.

kredibanka.net / Haber Merkezi

Binlerce taşeron işçiyi sevince boğan kadro müjdesinde somut adımlar atılmaya başlandı. Şu anda taşeron işçilerin kadroya geçmek adına kurumlarına başvuru süreci işlemeye başladı. 11 Ocak’a kadar sürecek olan süreçte taşeron işçilerden bir takım evraklar isteniyor. Bakanlık bu evrakların neler olduğunu duyurmuştu. Bazı işçilerin duyuruda yer alan evrakları tamamlamasına rağmen kurumlarından bunların dışında da bazı evraklar istendiği duyuldu.

Bu haberler üzerine bakanlık yetkililerince yapılan bildiride, bakanlıktan açıklanan ve başvuru esnasında ibraz edilmesi gereken evraklar dışında istenen hiç bir evrağı ibraz etmemeleri ve herhangi bir taahhütname imzalamamaları konusunda uyarı geldi.

Bakanlıktan yapılan bilgilendirmede, başvuru esnasında gereken bütün evrakların altisveren.gov.tr adresinde kesin olarak bildirildiği ve bu sitede yer alan evraklar haricinde istenen hiç bir evrağın kurumlara verilmemesi gerektiğini söyledi.

bu konuyla alakalı muallakta olan konuların giderilmesi için açıklamalarda bulunacağını açıklayan bakan Jülide Sarıeroğlu, geçen haftalarda da yapılacak olan sınavla alakalı bir takım bigilendirmelerde bulunmuştu. Bakan Sarıeroğlu, yapılacak olan sınavlarla alakalı hazırlık kursları ve deneme sınavı yapan dersane benzeri yerlerin açıldığına dikkat çekerek, bu gibi yerlere gidilmemesi gerektiğini, buraların vatandaşlarımız için kurulmuş para tuzağı olduğunu dile getirmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM