Bucak’da Yaşanılan Şiddet Olayında Yeni Gelişme

Bucak’da Yaşanılan Şiddet Olayında Yeni Gelişme

Burdur Bucak ilçesinde Özel Rehabilitasyon ve Bakım merkezi’nde koruma altında olan 11 yaşındaki engelli öğrenciye şiddet uygulayan öğretmenin geçtiğimiz günlerde görüntüleri yayınlanmış ve bu konu kamuoyunda büyük tepki toplamıştı. Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen dayakçı öğretmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına itiraz geldi.

5. Sınıfta okuyan T.K isimli engelli erkek öğrenciye 27 aralık 2017 tarihinde şiddet uyguladığına yönelik görüntüler kamuoyunda paylaşılmıştı. Şiddet uygulayan öğretmen görevden uzaklaştırılarak hakkında idari soruşturma ve adli yönden Cumhuriyet savcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı bilgisi gelmişti.

2007 doğumlu engelli 5 sınıf öğrencisine şiddet uygulayan müdür ve müdür yardımcısı adli soruşturma kapsamında gözaltına alınıp sorgulaması yapıldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması tepki toplamıştı

Bunun üzerine Başsavcı Mehmet Nadir Yağcı konuya ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Başsavcının yazılı açıklamasında konuya ilişkin durumu açıklayıp Bucak Sulh Hakimliğinin serbest bırakma kararına itiraz edildiğini duyurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bucak burdur öğretmen

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM