Bulutlu güneşli gökyüzüne yağmur ve toz geliyor

Bulutlu güneşli gökyüzüne yağmur ve toz geliyor

Hafta sonundan önce arabalarına ışıltı katmayı planlayan sakinler, Perşembe öğleden sonradan itibaren Sahra’dan gelen yağmur ve toz Yunanistan’ın güneşli gökyüzünü çamurlu bir örtüye boğacağından, kova ve süngeri bir kenara bırakabilirler.

Atina Ulusal Gözlemevi’nin Meteo hava durumu servisi, son tahmininde, yağmurun gün boyunca ülkenin çoğu bölgesinde görülmesinin beklendiğini, Cuma günü ise Kuzey Afrika’dan kum parçacıkları taşıyan güney rüzgarlarıyla birlikte yoğunlaşmasının beklendiğini söyledi.

Rüzgarların da şiddetlenerek Beaufort ölçeğine göre 6-7 hızlara ulaşmasıyla sıcaklıkların da önümüzdeki birkaç gün içinde daha mevsimsel seviyelere düşmesi bekleniyor.

Özellikle Atina için Meteo, cumartesi gününün erken saatlerine kadar bulutlu bir gökyüzü, yağmur ve olası gök gürültülü sağanak yağışların Cuma günü öğle saatlerinde ortaya çıkacağını öngörüyor. Perşembe günü gündüz en yüksek sıcaklığı olan 23 santigrat derecenin Cuma günü 18 santigrat dereceye düşmesi, ardından Pazar günü tekrar 27 santigrat dereceye ulaşması bekleniyor.

Selanik ve kuzey Yunanistan’ın diğer bölgelerinde perşembe ve cuma günü yağmur bekleniyor; liman kentinde gündüz en yüksek sıcaklık her iki günde de 20 santigrat dereceyi geçmeyecek ve bulutlu koşullar hafta sonu boyunca devam edecek.

Bu arada Yunanistan’ın ulusal hava durumu servisi EMY, Perşembe gecesi ve Cuma günü Ege Denizi’nde yağmur ve ara sıra fırtınalar beklendiğini belirterek, bu fırtınaların özellikle takımadaların kuzey kesiminde kuvvetli olabileceğine dikkat çekti.

Benzer bir uyarı, Perşembe ve Cuma günleri Tesalya da dahil olmak üzere Yunanistan ana karasının bazı kısımları ve Evia için de güçlü, ani fırtınalar konusunda yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM