Çağlar’ın Ölümünde İhmal İddialarına Hastaneden Yanıt

Çağlar’ın Ölümünde İhmal İddialarına Hastaneden Yanıt

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın ağrı şikayetiyle gelip kalp krizinden yaşamını yitirmesinin ardından, tüm oklar tedavi amaçlı gittiği hastaneye yöneldi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın ağrı şikayetiyle gittiği hastaneden gazınız ve denilerek evine gönderilmesinin ardından kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesi gündeme bomba gibi geçti. Herkes Çağlar’ın tedavi amaçlı gittiği hastaneyi suçlarken, hastane yetkilileri kendilerini savunan bir açıklamada bulundu.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar henüz 57 yaşında kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Çağlar, devlet erkanının da katıldığı bir cenaze töreniyle ebediyete uğurlanırken, diğer yandan da gazınız var denilerek hastaneden evine yollanmış olması da ihmal suçlamalarının fitilini ateşledi.

Bu suçlamalara yanıt olarak ise Çağlar’ın o gece başvurduğu hastane yetkilisi Prof. Dr. Gazi yiğitbaşı bir açıklama yaptı. Yiğitbaşı hastanesi ve doktor arkadaşlarını savunan açıklamasında, hastanın şişkinlik, gaz, karın ağrısı gibi şikayetlerle hastaneye geldiğini ve ısrarla iyi olduğunu söyleyerek hastaneden ayrılmak istediğini vurguladı.

Yiğitbaşı söz konusu açıklamada, “Hasta hastanemize geldiğinde, gaz, şişkinlik, geğirme, ve karın ağrısı şikayetleri olduğunu belirtmiş. Doktor arkadaşlarımız buna rağmen kalbini kontrol etmek amaçlı kendisinin EKG’sini çekmişler ve temiz çıkmış. EKG sonuçlarında kalp krizi geçirdiğine dair bir sonuç yok. Kaldı ki hastanın şikayetleri arasında da kalp krizini işaret edecek bir emare yok. Hasta kol veya göğüs ağrısından bahsetmemiş. Hastaya gaz gidermesi için düşük dozlu bir ilaç verilerek takibe alınmış. Ağrılarının dinmesi üzerine hasta, ısrarla iyi olduğunu belirterek evine gitmek istediğini söylemiş. kalp krizini işaret eden kol yada göğüs ağrısı şikayetleri olsa kesinlikle gitmesine izin verilmezdi. Israrlı gitmek isteği nedeniyle hasta hastanemizden ayrıldıktan hemen sonra ilaçlarını almak üzere eczaneye uğradığında kalp krizi geçirerek tekrar hastanemize getiriliyor. Burada ilk müdahale yapılarak kalbinin normal şekilde yapılması sağlanıyor ve merkez hastanemize gönderiliyor. Burada kendisine anjiyo yapılarak bir damarının tamamen tıkalı olduğu tespit ediliyor. Tamamen tıkalı damara derhal müdahale edilerek stent takılıyor. Bu işlemlere rağmen hasta burada bir kriz daha geçiriyor. bu krizden de kendisi kurtarılarak durumu stabil hale getirilip yoğun bakıma yatırılıyor. Kendisi yoğun bakımdayken üçüncü ve en ağır krizi geçiriyor. Kalbi devre dışı bırakılarak kanı haricen pompalayan bir makineye bağlanıyor ancak hasta kurtarılamıyor.” şeklide.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM