Çiftlik Bank Hesabı Olanlara Önemli Duyuru

Çiftlik Bank Hesabı Olanlara Önemli Duyuru

Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın kaçtı mı? Çiflik Bank, internet üzerinden üye olunarak sanal üretime katılım sağlanan bir sistem. Yeni üyelerden alınan paraların bir kısmı eski üyelere dağıtılarak saadet zinciri şeklinde yürütülen bu sanal oyunun kurucusu 25 yaşındaki Mehmet Aslan şirket hisselerini devredip ortadan kayboldu.

Son günlerde yapılan bir habere göre Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın yaklaşık olarak 120 milyon ( 120 trilyonu) kendisinin ve eşinin adına Kıbrıs’a yolladıktan sonra piyasadan kayboldu.

Çiftlik Bank Peki Şimdi ne olacak?

Büyük ihtimalle sistem bir kaç ay daha mevcut bakiye kullanıldıktan sonra şirket iflas etti gösterilip Çiftlik Bank üyeleri mağdur edilecek.

Çiftlik Bank Hesabım Var Ne Yapmalıyım?

Çiftlik Bank hesabı olan okuyucularımız bir an önce yatırdıkları parayı bir şekilde çekebilme şansları varsa belki büyük zarar etmekten kurtulabilirler nitekim çiftlik bank’ın iflas duyurusu ve binlerce mağdur insanın feryadı yakın zamanda duyurulur. Hükümet tarafından başlatılan inceleme ve peş peşe yapılan olumsuz açıklamalar bu sistemin çok kısa süre içinde yasaklanması yada patlamasına neden olacağa benziyor.

Bakan Tüfenkci Çiftlik Bank Hakkında Konuştu

Bakan Bülent Tüfenkci, son günlerde popüler haberler arasına giren Çiftlik Bank konusunda sanal çiftlik üretimleri konusunu saadet zinciri olarak bilinen piramit sistemlerinden olduğunu ve buraya yatırım yapan vatandaşların muhakkak mağduriyet yaşadıklarını son zamanlarda konuya ilişkin çok sayıda şikayet aldıklarını belirtti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Saadet zinciri sistemlerin çoğunlukla herhangi bir ürün ve hizmet ticareti olmadan ya da sistemi gizlemek için göstermelik ürünler üzerinden sanal dünyada işlediğini belirten Tüfenkci, sisteme yeni katılan üyelerin ödediği paraların, daha önce üye olan bazı kişilere ödendiğini açıkaldı.

Bakan Tüfenkci sistemin, çok sayıda kişinin para kaybetmesine bağlı olarak, az sayıda kişinin para kazanmasına dayandığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

Saadet Zinciri sistemeler, genellikle bunu başlatan kişilere para kazandırdıktan ve yüzlerce, bazen de binlerce kişiye önemli para ve zaman kaybettirdikten sonra  ortadan kayboluyorlar. Çoğu zaman, ortada kurumsal bir şirket ve muhatap da bulunmadığından mağdur olan vatandaşların hak arama çabaları da sonuçsuz kalıyor. Piramit satış sistemlerinin en belirgin özellikleri; kazanma garantisi vermesi, genellikle ‘Hayatta bir kez karşınıza çıkacak bir fırsat’ ya da ‘İş işten geçmeden satın alın’ gibi baskı yaratan söylemlerle tanıtılması, vaat edilen kar tekliflerinin makul olamayacak kadar yüksekliği, büyük getiri vaadi dışında sistem ve iletişim bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi verilmemesi ya da verilen bilgilerin çoğunun yanıltıcı olması şeklinde sayılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM