Devlet, Ege Havayolları’nda varant haklarını kullanacak

Devlet, Ege Havayolları’nda varant haklarını kullanacak

Ege Havayolları Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Yunanistan Cumhuriyeti’nin, şirketin hisselerine ilişkin sahip olduğu tüm varantların sağladığı hakları kullanma niyetine ilişkin bildirimi 3 Kasım 2023’te sunduğunu duyurdu. 

Ege Devlet Başkanı Eftychis Vassilakis yaptığı açıklamada, 85,4 milyon avroya mal olacak bu hakların geri alınmasından yana olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Açıklandığı gibi, Yunan devletinin varantları uygulamaya yönelik niyet mektubunu aldık. Ege’nin bunları satın alabilecek hem likiditeye hem de fona sahip olduğunu defalarca dile getirdik. 

“Yönetim kuruluna ve (nihai kararları alacak olan) hissedarlar genel kuruluna teklifim, şirketin 85,4 milyon avro ödeyerek hakların Yunan devleti tarafından satın alınmasına devam etmesi yönünde olacak. 

“Bu şekilde, hissedarlarının, çalışanlarının ve bizi her gün tercih eden yolcuların desteğiyle şirketin her alanda daha güçlü çıktığı pandeminin özellikle sancılı döngüsünün son kısmı da sona erecek. 165 destinasyonda. Bu eşi benzeri görülmemiş dönemde bize destek veren devletimize teşekkür ediyor, katma değeri daha yüksek, ülke ekonomisine, yeteneklerine ve altyapısına katkı sağlayan kalkınma ve yatırımlara devam ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM