Dünya tarihini diğer taraftan gösteren şok edici 10 teori

Dünya tarihini diğer taraftan gösteren şok edici 10 teori

İnsanlar, her ünlü tarihi olay hakkında genel kabul gören fikirleri paylaşıyor. Ancak, bu bakış açılarından bazılarının, muhtemelen kendi kârları için bazı güçler tarafından bize empoze edilmesi söz konusu olabilir.

Ünlü tarihsel olaylara alternatif teoriler araştırdık ve başka bir açıdan baktık. Alternatif her zaman doğru anlamına gelmez ve resmen tanınmamıştır. Buna rağmen, son noktanın doğru olmasını gerçekten diliyoruz!

Titanik’in batması hakkında alternatif teoriler

1.Versiyon; batan geminin, Titanik ile tamamen aynı olan, Olimpiyat gemisi olduğunu öne sürmektedir. Olimpiyat bir yıl önce inşa edildi ve kaza sonucu zarar gördü, maliyetleri karşılayacak bir sigortası bulunmuyordu. Zararı karşılamak için, White Star Line yüzyılın davasıyla geldi: gemileri, denize açılmadan önce, gizlice değiştirmeye karar verdiler. Yeni Titanik yerine eski ve hasar görmüş Olimpiyat’ı göndererek, sahte bir deniz kazası düzenleyecek, yolcuları en yakındaki gemilere tahliye edecek ve kolayca sigortadan para almak niyetindeydiler. Ancak acı gerçek şuydu ki, eski Olimpiyat çok çabuk battı ve en yakın gemiler yolcuları kurtaracak kadar yakında değildi.

2.Versiyon; Titanik’de, kalkıştan önce bir yangın çıktığını iddia etmektedir. Bu gerçeğe ilişkin yeterli kanıt, geminin denize açılacağı günkü eski fotoğraflarında bulunabilir. Kömür ambarının yan tarafları, içeride yangın olduğuna işaret eden büyük koyu lekelerle işaretlenmiştir. Geminin itfaiyecisi John Dilley, röportajında 6.ambarda 5 gün süren bir yangın olduğunu söyledi. Bu hikaye şirketin durumunu kurtarmak için gizli tutulmuştu. Yangından sonra, geminin yanan sıcak dış gövdesi, buz dağına çarpınca dayanamadı.

En cazip versiyon; British Museum’dan ünlü bir antika Mısır eseri olan Uğursuz Mumya’nın, Lord Canterville’in Titanik’deki bagajının bir parçası olduğunu söylüyor. Eser, daha önceki sahiplerine olduğu gibi, koleksiyoncuya da getirmiş olduğu kötü talih ile ünlü. Titanik trajedisinden sonra, belgeler, Uğursuz Mumya’nın aslında, Amon-Ra’nın bir rahibesi olduğunu gösteriyor. Mumya tahtasının iç duvarında şöyle yazılı: “Kayıtsız kalmayı bırak ve yoluna çıkanları keskin bir bakışla hallet.”

Yeni Mısır keşifleri

Bilim adamları hala dünyanın en eski devasa yapıları olan Mısır piramitlerinin yapım yılını tartışıyor. Kulağa komik gelebilir, ancak tarih farklılıkları birkaç yüzyıldan 1000 yıla kadar değişiyor!

Örneğin Büyük Gize Sfenksi’ni ele alalım. Sfenksin M.Ö. 25 yılında Firavun Kefren saltanatlığında inşa edildiğine inanılır. Bununla birlikte, 1857 yılında ortaya çıkan Dikilitaş Gize’de keşfedildi. Taşın üzerindeki metnin tercümesi, Firavun Kefren’in, yeni bir yapı inşa edilmeyeceğini, sadece Büyük Sfenks’i eski haline getirme emri verdiğini söylüyor. Buna göre, bir zamanlar inanılandan daha eski bir anıttan bahsediyor olabiliriz.

Sfenks’in vücudundaki derin oluklar, su erozyonunun kalıntıları olduğunu kanıtladı. Ancak Mısır’da hava 8000 yıldır hiç o kadar yağışlı olmadı. Bu da bizi, Sfenks’in 8000 yıldan daha eski olabileceği sonucuna getiriyor.

Bu araştırmanın yayınlanmasından sonra, Mısırlı yetkililerin, aşınmış Sfenks parçalarının restorasyon çalışmalarına başlaması ilginçtir. Dikilitaş, müze teşhirinden çıkarıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM