En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

En uygun ihtiyaç kredisi nereden alınır ya da en uygun ihtiyaç kredisi veren banka hangisi şeklindeki sorular ihtiyaç kredisi almak istenildiğinde cevabı aranan sorulardır. Aslında pek haksız da sayılmaz kimse. Çünkü faiz oranı, kredi masrafları, kredi geri ödeme taksitleri ya da kredinin geri ödenmesi sırasında sağlanan yapılandırma imkanı, ihtiyaç duyulan kredinin hangi bankadan alınacağı konusunda belirleyici rol oynamaktadır. Ama en uygun krediyi bulmak için bu parametreler yeterli midir? Başka hususlara da bakmak gerekir mi?

Bu yazımızda sizlere en uygun ihtiyaç kredisi veren bankanın nasıl tespit edileceği konusunda fikir vermeye çalışacağız.

Şunu hemen belirtelim ki kredide en belirleyici olan unsur kredi faiz oranıdır. Çünkü alınan kredinin miktarı ve ödeme süresi arttıkça ödenecek faiz de bir o kadar artmaktadır. Bu durumda en düşük faiz oranına sahip bankayı bulmak ihtiyaç kredisinin de hangi bankadan alınacağı konusunda karar vermede bir fikir verecektir. Ancak şu da bir gerçektir ki bir banka her zaman en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı uygulamamaktadır. Örneğin bir hafta A Bankası en uygun ihtiyaç kredisini verirken bir hafta Y Bankası en uygun ihtiyaç kredisi vermektedir. Dolayısıyla şu banka her zaman en uygun krediyi vermektedir şeklinde zihninizde bir kalıp yaratmamalısınız. Kredi faiz oranları sürekli olarak değişiklik gösterdiği için sizin de bankaların faiz oranlarını takip etmeniz gerekiyor. Peki bankaların faiz oranlarını nereden ve nasıl takip edebilirsiniz?

Bankaların faiz oranlarını takip etmeniz için aslında bilmeniz gereken temel bilgi bankaların stratejilerinin ve hedef kitlelerinin kimler olduğudur. Örneğin Türk Ekonomi Bankası (TEB) girişimcilik üzerine yoğunlaşmış bir bankadır. Bu nedenle bu bankanın düğün kredisi gibi bir ihtiyaç kredisi vermesi için bu alanda o yıl için strateji belirlemiş olması gerekiyor. Buna karşın Garanti Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Akbank, Odeabank, Fibabana, IngBank gibi bankalar hedef kitle olarak daha çok tüketici kesimi hedef almaktadır. Bu yüzden bu bankaların tüketici kredileri konusunda daha yoğun kampanyalar yaptıkları gözlenmektedir. Bunun gibi Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi kamu destekli bankalar ise zaman zaman uygun faiz oranları ile karşımıza çıkmaktadır. Bu anlatılanlardan anlaşılacağı üzere hedef kitlesi tüketici olan bankalar geniş ürün yelpazesi ile değişik faiz oranlı kredi imkanı sunabilmektedir. Buna karşın stratejik uygulamalarla değişik zamanlarda özel kampanya düzenleyen bankalar ise çok cazip teklifler sunabilmektedir.

Bankaların kredi kampanyalarını günümüzde öğrenmek çok kolaylaştı. Bankaların internet sitelerinden, sosyal medyada ve görsel basında yer alan reklamlardan ve kredi karşılaştırma sitelerinden banka kredi kampanyalarını öğrenebilirsiniz.

Hangi Bankanın Kredisini Tercih Etmeliyim?

En uygun krediyi araştırırken karşınıza onlarca banka ve yüzlerce teklif çıkabilir. Peki bu kadar karmaşık kampanya teklifleri arasında en uygun krediyi nasıl seçmeliyim?

Bütçenize en uygun krediyi belirlerken bazı kriterlerden yararlanabilirsiniz. Bu kriterleri değerlendirerek hesabınıza gelen en uygun krediyi belirlemek işinizi kolaylaştıracaktır. İşte o kriterler;

Anapara ve faiz ile birlikte toplamda ödenecek miktar
Aylık ödeme miktarının ne olacağı
Kredinin geri ödenmesinde uygulanacak vade miktarı
Kredi faiz oranı
Dosya masrafı
Sigorta masrafları.

Bu kriterleri bir yana karşılarına da bankaların tekliflerini yazın. Daha sonra bankaları bu şekilde karşılaştırarak bütçenize ve ödeme gücünüze en uygun ihtiyaç kredisi veren bankayı bulabilirsiniz.

Kriterleri Tespit Ederken Dikkatli Olun!

Kriterlere bakarak en uygun krediyi bulma iyi hoş da burada bir bankanın faiz oranı düşük diye hemen atlamamalısınız. Çünkü bazı bankalar masraf almıyoruz diyor ama bu defa faiz oranlarını yükseltiyor. Bazı bankalar düşük faiz veriyor ama ya dosya masrafı alıyor ya da hayat sigortası gibi sigorta yaptırmanızı şart koşuyor. Dolayısıyla her bankanın krediyi hangi koşullarda verdiğini iyi değerlendirmeli ve hesabınızı buna göre yapmalısınız. Zira kredi sözleşmesine imza attıktan sonra geri dönüş yok.

Bir de bankalarla faiz konusunda pazarlık yapmayı unutmayın. Sonuçta banka verdiği kredi nedeniyle sizden kar elde edecek. Bu nedenle sizi de kaçırmak istemeyecek. Yapmanız gereken kredi almanız durumunda size özel bir faiz oranı teklifi talep etmeniz. Önce müşteri temsilcisi yok diyebilir ama ısrar etmeniz ve başka bankaların özel faiz teklifi verdiklerini belirtmeniz durumunda, sizin için genel merkezden faiz teklifi isteyebilecektir.

Sonuç olarak şunu ifade edebiliriz. Size en uygun ihtiyaç kredisini belirlerken öncelikle bankaların kampanyalarını takip edin. Sizin ihtiyacınıza cevap veren hangi kampanya ise onu tespit edin. Benzer kampanya uygulayan bankaları yukarıda verdiğimiz kriterler çerçevesinde karşılaştırın ve en uygun ihtiyaç kredisini belirleyin.

Garanti Bankası En Uygun Kredi Kampanyaları

Garanti Bankası kredi ürünleri her an yanınızda! Avantajlı faiz oranları ve kolay ödeme koşulları ile Garanti Bankası ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası kredi başvurusu yapmak ise bir tık uzağınızda.

Türkiye İş Bankası En Uygun Kredi Kampanyaları

Türkiye İş Bankası kredi ürünleri nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz her an sizinle. İş Bankası kredi başvurusu yaparak ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi ürünlerinden uygun faiz oranları ve bütçenize göre hazırlanan ödeme planları ile faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası En Uygun Kredi Kampanyaları

Yapı Kredi Bankası kredi ürünleri avantajlı faiz oranları ile nakit desteği sağlıyor! Hayallerinizdeki eve ulaşmak için Yapı Kredi konut kredisi, araç sahibi olmak için Yapı Kredi taşıt kredisi ya da acil nakit ihtiyaçlarınız için Yapı Kredi ihtiyaç kredisi ürünlerinden kolayca faydalanabilirsiniz.

Akbank En Uygun Kredi Kampanyaları

Akbank kredi ürünleri nakit sıkıntısı çektiğiniz her an yanınızda. Akbank konut kredisi ile hayallerinizdeki eve sahip olabilir, Akbank taşıt kredisi ile 0 ya da 2.el araç satın alabilir ya da Akbank ihtiyaç kredisi ile her türlü acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

FinansBank En Uygun Kredi Kampanyaları

FinansBank kredi ürünleri paraya ihtiyaç duyduğunuz her an sizinle! FinansBank kredi başvurusu yaparak FinansBank ihtiyaç kredisi, FinansBank konut kredisi ve
FinansBank taşıt kredisi olanaklarından avantajlı faiz oranları ile faydalanabilirsiniz.

Enpara En Uygun Kredi Kampanyaları

Enpara.com kredi seçenekleri ile size kolayca nakit desteği sunuyor. Şubesiz bankacılık hizmeti veren Enpara.com kredi başvurusunu sitemizden gerçekleştirebilirsiniz.
Enpara.com ihtiyaç kredisi ile acil nakit ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranları ile finans desteği sağlayabilirsiniz.

ING Bank En Uygun Kredi Kampanyaları

ING Bank kredi ürünleri avantajlı faiz oranları ve bütçenize yönelik özel olarak oluşturulmuş ödeme planları ile her türlü nakit ihtiyacınız için yanınızda. ING Bank ihtiyaç kredisi, ING Bank konut kredisi ve ING Bank taşıt kredisi ürünleri ile hayallerinizi gerçekleştirebilir, acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

DenizBank Bank En Uygun Kredi Kampanyaları

DenizBank kredi ürünleri uygun faiz oranları ile finansman desteği sağlıyor! DenizBank ihtiyaç kredisini eğitimden tatile, eşyadan evliliğe aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacınız için, DenizBank konut kredisini rüyalarınızdaki evi satın almak için, DenizBank taşıt kredisini ise 0 ya da 2.el araç alımlarınız için kullanabilirsiniz.

CEPTETEB Bank En Uygun Kredi Kampanyaları

CEPTETEB kredi çeşitleri zor anlarınızda avantajlı faiz oranları ile kredi desteği sunuyor. Hemen CEPTETEB kredi başvurusu yaparak konut alımı, taşıt alımı ya da diğer ihtiyaçlarınız için kredi desteği sağlayabilirsiniz.

BankPozitif Bank En Uygun Kredi Kampanyaları

BankPozitif kredi ürünleri ile hayat daha kolay! Şubesiz bankacılığın doğru adresi olan BankPozitif kredilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken online şekilde BankPozitif kredi başvurusu gerçekleştirmek.

HSBC Bank En Uygun Kredi Kampanyaları

HSBC Bank kredileri ile nakit derdinize son verin. Avantajlı faiz oranlarının yanı sıra uygun ödeme koşulları ile tüketici dostu ürünler sunan HSBC’den kolayca kredi çekebilirsiniz. HSBC kredi başvurusu yaparak hemen finans desteği alabilirsiniz.

FibaBanka En Uygun Kredi Kampanyaları

FibaBanka kredi ürünleri konut, taşıt ve bireysel ihtiyaçlarınız için nakit desteği sağlıyor. FibaBanka kredi başvurusu yaparak FibaBanka’nın sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak nakit ihtiyacınızı sonlandırabilirsiniz.

Şeker Finans En Uygun Kredi Kampanyaları

Şeker Finans kredileri ev sahibi olmak isteyenlerin yanında. Yeni bir ev almak ya da var olan evinizde tadilat yapmak için Şeker Finans’ın uygun faiz oranları ile sunduğu mortgage kredisi ürünlerinden faydalanabilir, bütçenize uygun şekilde geri ödemede bulunabilirsiniz.

Burgan Bank En Uygun Kredi Kampanyaları

Burgan Bank kredileri ile nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Burgan Bank konut kredisi ile yıllardır hayalini kurduğunuz evi satın alabilir, Burgan Bank taşıt kredisi ile 0 ya da 2.el araç sahibi olabilir, Burgan Bank tüketici kredisi ile eğitimden eşyaya kadar her türlü nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Odeabank En Uygun Kredi Kampanyaları

Odeabank kredileri avantajlı faiz oranları ile nakit derdinize son veriyor! Aklınıza gelebilecek tüm ihtiyaçlarınız için sadece Odeabank kredi ürünleri yeterli. Odeabank kredi başvurusu ise sadece bir tık uzağınızda.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM