Estonya, Deplasmanda Yunanistan’ı 1-0 Yendi

Estonya, Deplasmanda Yunanistan’ı 1-0 Yendi

Vassilis Lampropoulos’un hedefi, Yunanistan’ın altı Euro Ligi maçında üçüncü kaybına mahkum oldu. Estonya, Atina Olimpiyat Stadyumu’nda, Euro 2004’teki galibiyetlerin güçlü ama sonuçsuz baskısını bozan Pazar günü 1-0 kazandı. 

Yunanlılar, teknik yetenekleri Yunanlılara karşı olan fiziksel yetenekleri olan Estonyalıların savunmasız savlarına girdi. 

Yeni Yunanistan teknik direktörü Angelos Anastasiadis, üç gün önce Finlandiya’ya karşı başlayan ilk maçtan dokuz değişiklikle deneysel bir taraf oluşturdu. Ev sahibi takım yağmurlu bir gecede yeterli enerjiyi gösterdi, ancak açıkça uyum eksikti. Bu nedenle, oyuncularının herhangi bir gol üretmediği bireysel cihazlarına bırakıldı.

İlk yarıdaki şanstan sonra şanssızlık şansı Yunanistan’a yetmezmiş gibi, Lampropoulos da Sergei Zenjov soldan geçip Rauno Sappinen’i kutuya sokmaya çalıştı ve topu kendi ağına göndererek Estonyalılara beklenmedik bir kurşun verdi. yarım saatten iki dakika önce. 

Yunanistan’ın en görkemli şansı Yunanistan’ın 62. dakikasında diktatörlük hakemini Costas Fortounis ile direkt serbest vuruşu yaptı. 

Estonya zaman kaybı artarken, Yunanistan’ın hayal kırıklığı, Nikos Karelis’in bisiklet tekerleği ve Tasos Bakasetas’ın uzun menzilli çekimleri gibi şansa girmeyecek şekilde büyüdü. Yunanlılar oyunu Estonyalıların beşine karşı 28 sonuçla bitirdiler.

Yunanistan, altı maçta, üçüncü sırada, Estonya’nın Division D’ye geçmesiyle dokuz noktayı tamamladı 

. Yunanlılar, 2019 Mart ayında başlayan Euro 2020 elemelerinin hazırlıklarını beklemek zorunda kalacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM