Evinin Çatısına Noel Babayı İmana Çağırmak İçin Bekledi

Evinin Çatısına Noel Babayı İmana Çağırmak İçin Bekledi

Yılbaşı gecesinde eğlenen vatandaşlar kadar, buna tepki gösteren vatandaşların sayısı da azınmayacak kadar fazla. Bir vatandaşımız bu duruma tepki göstermek için evinin çatısına çıkarak Noel babayı bekledi. Bunu da videoya çekerek sosyal medyada paylaştı.

kredibanka.net / Haber Merkezi

Yılbaşı gecesini eğlenerek geçiren vatandaşlarımız kadar, bu kutlamalara tepki gösteren vatandaşlarımızın da sayısı epey fazla. Bu konuda halk bölünmüş durumda. Kimi vatandaşlarımız noel değil yeni yıl kutluyoruz diyerek kendini savunsa da bazı vatandaşlarımız da bu savunmayı kabul etmiyor. Yeni yılın Hristiyanların bir adeti olduğu, dini bayram kutlaması olduğunu savunan bazı vatandaşlarımız yeni yıl kutlamalarına karşı. Bu tür kutlamaların Müslüman kimselere yakışmadığı kanısındalar.

Böyle düşünen bir vatandaşımız bu olaya tepki göstermek ve dikkat çekmek adına evinin çatısına çıkarak, yeni yılın sembolü olan Noel Babayı beklemeye başladı. Noel baba bir inanışa göre yeni yılda evlere bacadan girerek hediyeler dağıtıyor. Bu bir Hristiyan inanışı, ancak Noel baba yeni yılın simgesi olarak tüm dünyada görülüyor. Halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde Noel dikkat çekmek adına Baba kostümü giymiş kişileri görmek mümkün. İşte evinin çatısına çıkan vatandaş da bu Noel baba inanışına atıfta bulunarak yeni yıl kutlamasının olmadığını, bunun Hristiyanlıkta dini bayram olduğunu anlatıyor.

O vatandaşımızın Noel Babayı bekleyerek Noel Babayı imana davet edeceğini söylediği video

İŞTE O VİDEO

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bekledi çatı noel baba

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM