Firari Sözde FETÖ İmamı Yakalandı

Firari Sözde FETÖ İmamı Yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün kritik isimleri bir bir yakayı ele veriyor. Son olarak emniyet güçlerinin titiz ve başarılı çalışmalarının ardından firari sözde imamlardan biri daha yakalandı.

Fetullahçı Terör Örgütü güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonlarla çözülmeye devam ediyor. Emniyetin son günlerde özellikle imam yapılanması üzerine yoğunlaşan operasyonları karşılık veriyor. Son olarak yapılan bir operasyonla Fetullahçı Terör Örgütü’nün Harp Akadamileri sözde imamı olan firari sanık, FETÖ üyelerinin darbe girişimlerinin başarısız olmasıyla kaçıp saklandıkları ve de adına ” gaybuvet evi ” dedikleri bir evde yakalandı. Gaybubet kelime anlamı olarak ” kaybolmak, yok olmak ” anlamına geliyor. Fetullahçı Terör Örgütü için ise, örgütün bazı kritik isimlerinin darbe girişiminin başarısız olmasının ardından saklandıkları hücre evleri.

Yapılan operasyonda firafi sanık ve sözde Harp Akademileri imamı olan kişinin yanı sıra çok miktarda döküman ve yüklü bir para da ele geçirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve emniyet ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu yakalanan sözde Harp Akademileri imamı R. A., halkın büyük mücadelesi sonucu başarısız olan 15 Temmuz darbe gecesinin hemen ardından sırra kadem basmıştı.

Sözde imam R.A. nın Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik davalarla hapse giren örgüt mensuplarının yakınlarına ziyaretlerde bulunarak kendilerine bir takım yardımlar yaptığı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Ayrıca R.A. örgüt üyersi olmakla suçlanıp hapiste bulunan kişilerin örgütten uzaklaşmalarını engellemek için bir takım faaliyetlerde de bulunuyordu. Örgüt üyelerinin darbe gecesinin ardından firari konuma düşen üyelerinin de kaçıp saklandıkları hücere evlerinin sorumluluğu da örgüt tarafından R.A’ya verilmişti. Bu bağlamda R.A. örgüt için kilit isimlerden biri.

Özenle yürütülen soruşturma neticesinde Bahçelievler’de bulunan bir gaybubet evi bulundu. Bu eve yapılan operasyonda firari örgüt mensupları için düzenlenmiş sahte kimlikler, ehliyetler, 70 bin Lira, 75 bin Euro ve 22 bin Dolar da ele geçirilenler arasında.

Operasyonda yakalanan dört şüphelinin de örgüt tarafından gayri resmi görüşmelerin yapıldığı haberleşme programı ByLock kullandığı tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelillerin tamamı tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM