Fırtınalar Yunanistan’ın kuzeyindeki Pieria’da sorunlara neden oluyor

Fırtınalar Yunanistan’ın kuzeyindeki Pieria’da sorunlara neden oluyor

Şiddetli fırtınalar Pazartesi günü ve Salı gününün erken saatlerinde kuzey Yunanistan’ın pek çok bölgesinde su baskınlarına neden oldu; ancak özellikle en çok etkilenen belediyelerden birinin belediye başkanının acil durum mesajlaşma sisteminin arızalı olduğunu söylediği Pieria bölgesinde su baskınları yaşandı.

“112 [acil durum numarası] ne yazık ki çalışmıyordu. Kötü hava koşullarını bilen Sivil Koruma yetkilileriyle sürekli iletişim halinde olmamıza rağmen herhangi bir uyarı almadık. Dion-Olympus belediye başkanı Vangelis Geroliolios, Salı günü devlet yayın kuruluşu ERT’ye yaptığı açıklamada, etkilenen bölgelerdeki cep telefonlarına tehlikeli koşullar konusunda uyarıda bulunan ve tahliye konusunda tavsiyelerde bulunan mesajlar gönderen acil durum numarasına atıfta bulunarak, bu sefer 112’den hiçbir şey gelmedi” dedi.

“İnsanlar korktu… Ama çok şükür herhangi bir can kaybımız olmadı” dedi.

Geroliolios, “Çok zor bir gece” olarak nitelendirdiği geceyi, “Belediyenin tüm imkanlarını kullanarak, dereye dönüşen yollarda sel nedeniyle mahsur kalan 8 vatandaşımızı kurtarmayı başardık” diye ekledi.

Yolları, köprüleri ve diğer altyapıyı onarmak için önemli kaynaklara ihtiyaç duyulacağını tahmin ederek, “Artık gün ışığında hasarın kapsamına bakıyoruz” dedi.

ERT’ye göre, İtfaiye Teşkilatına Dion-Olympos ve Pieria’nın diğer bölgelerinde yaklaşık 40 yardım çağrısı geldi; bunlardan biri yaşlı bir kadını sular altında kalan evinden kurtarmak, diğeri ise su basmış bir yolda arabada mahsur kalan üç kadını kurtarmaktı. güvenlik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM