Garanti Bankası 3390 Sms Kredi Başvurusu 2018

Garanti Bankası 3390 Sms Kredi Başvurusu 2018

Sms ile kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası da yer alıyor. İhtiyaç kredisi başvurusu için şubelere gitmeye mecbur bırakmayan Garanti, 3390 sms servisi ile başvuruları alıyor.

Bu makalede Garanti sms kredi hakkında bilgiler verdik. Garanti sms kredi özellikleri nelerdir? Garanti sms kredi faiz oranları kaçtır? Garanti sms kredi başvurusu nasıl yapılır? Garanti sms kredi hemen hesaba yatar mı? Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için hangi belgeleri istiyor? 10 bin TL’lik Garanti cepten kredi için ne kadar geri ödeme yapılır? Sms ile kredi kartı limiti sorgulama, birikmiş bonus tutarı sorgulama, dönem içi kart harcama tutarı sorgulama ve gelecek ekstre kesim tarihi sorgulama nasıl yapılır?

Cevaplar için makalemizi okuyabilirsiniz.

Garanti sms kredi özellikleri nelerdir?

Garanti Bankası sms kredi kampanyası ihtiyaç kredisi kapsamındadır. Garanti sms kredi özellikleri şöyle:

Garanti sms kredi için 48 ay vade yapabiliyor.

Garanti Bankası, internetten veya cepten yapılan başvurulara en fazla 25.000 TL ihtiyaç kredisi veriyor.

Garanti sms kredi faiz oranları aylık %1,34‘dan başlıyor. Bu oranı Garanti sms kredi başvurusu yapan kişinin kredi notuna göre değişebilir.

48 ay vade ile 25.000 TL‘lik kredi alırsanız; 131,25 TL kredi tahsis ücreti, 250 TL hayat sigortası ücreti gibi giderlerle birlikte 4 yıl sonunda ödeyeceğiniz toplam kredi taksit tutarı 38.394 TL olarak hesaplanıyor. Bu örnekteki kredinin aylık taksiti 800 TL civarında hesaplanıyor. Uygulanan faiz oranı ise %1,59 olarak belirtiliyor.

Garanti sms kredi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti sms kredi başvurusu için kimlik numaranızı kısa mesaj olarak 3390‘a göndermeniz yeterlidir. Sms ile kredi başvurusu sadece ön başvuru özelliğindedir. Garanti sms kredi başvurusu ile kredi için uygun bulunup bulunmadığınız kontrol edilir.

Garanti sms kredi hemen hesaba yatar mı?

Garanti’ye sms ile kredi başvurusu yaptıktan kısa süre sonra size kredi alabileceğinizi ya da alamayacağınızı bildirmek için bir geri dönüş yapılır. Bu geri dönüş olumlu ise başvuru yapan kişiye, başvurduğu kredi hakkında bilgi verilir. Başvuru sahibi daha sonra ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar ile birlikte herhangi bir Garanti Bankası şubesine çağrılır. Şubede başvuru işleminiz onaylanır; böylece kredinizi kullanabilirsiniz. Sms ile başvuru süreci böyle ilerlediği için paranızı ancak şubeler aracılığı ile alabilirsiniz. Yani Garanti sms kredi başvurusu sonucunuz olumlu olsa bile kredi hemen hesabınıza yatırılmaz.

Anında hesaba kredi için Garanti internet şubesini kullanabilirsiniz. Garanti internet şubesine giriş yapıp anında kredi kullanabilirsiniz. Ancak bunun için Garanti Bankası’nın müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu işlemleri Garanti müşterisi olup internet şifresi edinip yapabilirsiniz. Garanti müşterisiyseniz ve internet bankacılığı şifreniz yoksa ” Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? ” adlı makalemizi okuyarak nasıl şifre alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için hangi belgeleri istiyor?

Garanti sms kredi başvurusu yaptıktan sonra sonuç olumsuzsa size bir sms ile bildiriliyor. Garanti Bankası sms kredi başvurusu olumlu sonuçlanırsa müşteri temsilcisi başvuru yapan kişiyi arayıp bilgi veriyor. Daha sonra ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgelerle birlikte yakınınızda bulunan bir Garanti Bankası şubesine gitmeniz isteniyor. Belgelerle birlikte şubeye giderek Garanti sms kredi başvurusu işlemin tamamlayıp kredinizi kullanabiliyorsunuz. Garanti Bankası’nın ihtiyaç kredisi için istediği belgeler şunlardır:

Kredi başvurusu yapan kişiye ait;

Nüfus cüzdanı,

Gelir belgesi,

İkametgah belgesi ya da herhangi bir fatura.

10 bin TL’lik Garanti cepten kredi için ne kadar geri ödeme yapılır?

Garanti cepten kredi kapsamında kullanacağınız 10 bin TL için müşteriye yüklenen toplam maliyeti bu başlıkta hesapladık. 48 ay vade ile 10 bin TL miktarındaki kredi için 4 yıl sonunda cebinizden çıkacak toplam para 15.790 TL’dir. Garanti cepten kredi veya sms kredi kapsamında kullanacağınız kredi için ödeyeceğiniz bu maliyetin 4783 TL’si krediye ait faiz yüküdür. Garanti

Bankası’ndan kullanacağınız bu özellikteki kredinin aylık faizi %1,69 ve aylık taksit tutarı 328 TL’dir. Garanti’nin bu faiz oranları ve masraf kalemleri 2018 yılına göre değiştirilip güncellenmiştir.

Garanti sms bankacılığı ile aşağıdaki bilgileri de yedi gün yirmi dört saat sorgulayabilirsiniz;

Kredi kartı limiti sorgulama
Birikmiş bonus tutarı sorgulama
Dönem içi kart harcama tutarı sorgulama
Gelecek ekstre kesim tarihi sorgulama
Yukarıdaki dört bilgiyi tek bir mesajla sorgulayabilirsiniz. Bunun için bilgi yazıp 3340’a göndermeniz yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM