Hatzidakis AB ekonomisinin desteklenmesine yönelik öneriler sundu

Hatzidakis AB ekonomisinin desteklenmesine yönelik öneriler sundu

Ulusal Ekonomi ve Maliye Bakanı Kostis Hatzidakis, geçen hafta Gent’te konuyla ilgili olarak düzenlenen resmi olmayan ECOFIN Bakanlar Konseyi toplantısında Avrupa Birliği’nin rekabet gücünü artırmaya yönelik altı öneri sundu.

Hatzidakis toplantıda, “Draghi dogmasını benimsemeli ve Avrupa ekonomisinin rekabet gücünü artırmak için gereken her şeyi yapmalıyız” dedi.

Bakan, sağlıklı rekabeti sağlayacak ve Avrupa düzeyinde potansiyeli serbest bırakacak şekilde ortak pazarın potansiyelinden yararlanmaya odaklandı.

Diğerlerinin yanı sıra, bankacılık birliğinin tamamlanması, sermaye piyasaları birliğine ve ortak bir Avrupa enerji politikasına yönelik adımların yanı sıra inovasyona zarar vermeyecek şekilde sübvansiyonların gözden geçirilmesi ve sübvansiyonlar politikasının Avrupa Egemenliği ile dengelenmesi çağrısında bulundu. Fon artı aşı ve doğal gaz gibi ortak Avrupa tedarik politikaları. Hatzidakis, AB’nin rekabet gücünün rakiplerine göre geride kalması nedeniyle bu adımların acil ve gerekli olduğunu söyledi.

Ayrıca piyasaların ve yatırımcıların “bir niyet beyanı değil, gecikmeden eylem görmek istediğini” belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM