İki toplumlu Kıbrıs ticaretini geliştirmek

İki toplumlu Kıbrıs ticaretini geliştirmek

Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası, BM tarafından Kıbrıs’ta tartışılan yakın tarihli bir toplantıya göre, artan ticaret fırsatları ve ekonomik ve ticari bağları geliştirmek için daha verimli geçiş noktaları için savunuculuk yapıyor.

BM Genel Sekreteri’nin Özel Temsilcisi Colin Stewart’ın her iki meclisten temsilcilerle görüşmesi, gelecekteki bir çözüme yönelik umutları sürdürmek için ada genelinde ekonomik ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesinin önemini vurguladı.

Kıbrıs’taki BM, gençlerin katılımına odaklanarak ve iş yapma kolaylığını artırarak, gelişmiş ada içi ticaret için uygun koşullar yaratmak için açık ve yapıcı tartışmalara duyulan ihtiyacı vurguladı. Ayrıca, iki taraf arasında artan ekonomik faaliyetlerin ada genelindeki insanların yaşamları üzerinde yaratacağı olumlu etkinin de altını çizdi. Odalar, ticaret fırsatlarını artırmak için yeni veya daha verimli geçiş noktalarının keşfedilmesini güçlü bir şekilde desteklemektedir.

Yeni geçiş noktalarının açılması iki toplumlu Teknik Komite’nin masasında henüz yer almıyor, ancak her iki tarafın önerileri dikkate alınırsa bu tür tartışmalar mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM