Iraklı Türkmenlerin Lideri Suikaste Kurban Gitti

Iraklı Türkmenlerin Lideri Suikaste Kurban Gitti

Irak’ta Türkmenlerin bulunduğu cepheden savaşan, Türkmen lideri Alaattin Abdulmaksud, uğradığı suikastin ardından şehit oldu.

kredibanka.net / Haber Merkezi

Kerkük’te Türkmenlerin organize olarak teröristlere karşı kenti korudukları cephede savaşan, Türkmen askeri kanadının bölge sorumlusu Alaattin Abdulmaksud bu gün bir suikaste uğradı. Alaattin Abdulmaksud’a düzenlenen suikastin failinin kim yada kimler olduğu henüz bilinmiyor. Alaattin Abdulmaksud, suikast sonrası yaşamını yitirdi.

Alaattin Abdulmaksud’un cansız bedeni Kerkük Devlet Hastanesinin morguna götürülürken, suikasti düzenleyenlerin bulunmasına yönelik çalışmalar da sürüyor.

Türkmen cephesi yasta. Askeri liderlerini kaybeden Türkmenler büyük üzüntü içerisinde. Olayın yaşandığı bölgenin güvenliğini sağlamak için de bir çok ekip buraya gönderildi. Olayın soruşturulup, fail yada faillerin bulunması adına soruşturma başlatıldı.

Kerkük Milletvekilli Erşat Salihi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak, ”Irak Türkmen Cephesi AL-ASKERİ Bölge komutanımız bu gün kimliği belirsiz kişiler tarafından şehit edildi. Başımız Sağolsun” dedi.

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil, konuya dair yapmış olduğu bildiride, “Suikastin bir terör saldırısı olduğu açık. Henüz soruşturma devam ediyor ancak ilk bulgulara göre olayın failleri terörist. Olay yerinde bulunan kişilerden alınan bilgilere göre, zanlılar bir araçla yaklaşmak suretiyle otomatik silahlarla yaylım ateşi açmış. Açılan yaylım ateşinde Alaattin Abdulmaksud şehit olurken, zanlılar da geldikleri araçla olay yerinden hızla kaçarak uzaklaşmış.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM