İş kanunu ihlallerini hedefleme

İş kanunu ihlallerini hedefleme

Yeni Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Adonis Georgiadis, bakanlığın ilk gününden itibaren geçmişte faaliyet gösterdiği alanlardan oldukça farklı çalışma ve sosyal güvenlik alanlarında zorlu mücadelelerle görevlendirildi.

İşçi haklarının korunması, bürokrasinin azaltılması, sosyal diyaloğun teşvik edilmesi, işgücü piyasasında sağlıklı rekabetin yanı sıra vatandaşlara, sigortalılara ve emeklilere verilen hizmet, yeni bakanlık yapısının ayrılmaz ve günlük yükümlülükleridir. .

Bekleyen emeklilik başvurularındaki ciddi düşüşle birlikte, vatandaşların bakanlık üzerindeki baskısının bir kısmı ortadan kalktığından, sosyal güvenlikte işler yeniden rayına girmiş olabilir, ancak çalışma alanında hala yapılması gereken çok şey var.

Yakın gelecekte, yeni bakanın, çalışma konularından sorumlu bakan yardımcısı Vassilis Spanakis ile birlikte, işgücü piyasası üzerinde daha etkili denetimler ve pratik amaçlarla İş Teftiş Kuruluşunun Bağımsız Kurumu ile yakın çalışması bekleniyor. iş mevzuatından kaçınma olgusuyla karşı karşıya kalan çalışanlara destek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM