Komşu Yine Deprem Şoku İle Karşı Karşıya

Komşu Yine Deprem Şoku İle Karşı Karşıya

Amerika merkezli bir jeolojik araştırma merkezinden yapılan açıklamaya göre, İran’da şiddetli bir deprem yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde Irak’ın İran sınırına yakın bir bölgesinde yaşanan 7,2 büyüklüğünde bir depremle büyük korku ve yıkım yaşayan İran, bu kez ülkenin orta kesimlerinde bulunan Kerman şehrinde yaşanan depremle sarsıldı.

Amerika merkezli jeolojik araştıma merkezinin verilerine göre İran’ın Kerman şehrinde yaşanan depremin büyüklüğü 6,1. Depremin merkez üssünün ise merkeze yaklaşık 50 KM mesafede olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Deprem üleknin orta kısımlarında yaşandığından İran halkının büyük kısmı depremle birlikte korku ve panik anları geçirdi. Korkutan deprem İran halkının çoğunu uykuda yakaladı. Deprem sabahın ilk ışıklarıyla beraber meydana geldi.

İran’ın komşuları olan Afganistan ve Pakistan halkının bir kısmı da depremi hissettiler.

Ana sarsıntının ardından yaşanan iki artçı deprem de halkta korku ve paniğe yol açtı.

Daha önce Irak merkezli yaşanan depremim yol açtığı büyük yıkım ve can kaybı nedeniyle bu depremde de İran vatandaşları sokaklara döküldü. Neyse ki yetkililerden gelen haberler iyi yönde. Aktarılan bilgilere göre herhangi bir can kaybı yada yaralanma yok. Mal kaybı ise köylerde bulunan bazı eski evlerin duvarları ve bazı köy yollarından ibaret.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM