Lesvos, Yunanlıların En İyisini Sunacak

Lesvos, Yunanlıların En İyisini Sunacak

Yunan adası Lesvos , ülkedeki en zengin gastronomik kavşaklardan biridir ve tüm lezzetlerinde kültürel izler taşımaktadır.

Mevsimsel önemi ve yerel tatlar için tutku Akdeniz diyetinin standartlarını sürekli yükselten ilk malzemelerin kalitesinin birinci olduğu bir adadır.

Meze, uzo ve iyi bir şirkete olan ilgisi ile ada, bu yaz kendi bölgelerinin her birinde İkinci Midye Yemek Şöleni’ne ev sahipliği yapacak.

Levos Food Fest logosu, olayın özünü ve adanın mutfak kimliğini gösterir: bir sardalya, anason ve zeytin.

Lesvos Food Fest, 5 Temmuz’dan başlamak üzere 10 günlük bir süre boyunca , her bir bölgenin coğrafi ve benzersiz özelliklerine vurgu yapılarak her bölgenin mutfak gümrüklerini, geleneklerini ve ürünlerini tanıtmayı amaçlıyor.

Planlanan etkinliklerin bazıları trachanın bir sunumunu , hazırlık sürecini ve yerel tatlıları da kapsıyor . Bunlar Ege denizinin büyülü arka planıyla çevrili Kuzey Midilli Lafiona’da yapılacak.

In Skala Kallioni yerel turizm derneği bu balıkçı köyünde bir gün geçirmek için herkesi davet ediyor. Öneri, yerel deniz ürünlerinin lezzetli lezzetlerini keşfetmek, planlanan etkinlikler ise Kalloni Körfezi’nde tekne gezme, tuzlama sürecinin gösterilmesi ve konuk şefle yemek pişirme olayları ve Küçük Asya’dan Kalloni Azizleri Derneği’nden oluşuyor. Müzik ve dans takip edecektir.

Adanın batı kesiminde yer alan Eressos , ziyaretçileri geçmişten bugüne müzikal ve yerel tatlarla yolculuğa çıkarıyor. Gitar ve şarkılar, karpuz ve yerel peynir touloumotyri keyfini çıkarırken, Skala Eressos sahilinde nostaljik döneme geri dönmek için bir çerçeve sağlayacak . Ayrıca ünlü yerel incir kullanılarak haute cuisine yemekleri hazırlanıyor. Bir Eressos tarzı bir kahvaltı yerel ürünler ile yapılan, işbirliği şirketleri tarafından sunulacak.

Bir sosyal işletme kooperatifi, her Pazartesi Gera’da faaliyet gösteren açık hava pazarı boyunca yerel ürün ve üreticileri sunacak.

In Agia Paraskevi , yerel Sanayi Zeytinyağı Üretimi Müzesi ev sahipliği yapacak zeytinyağı pişirme olayını , gelenek ve modern pişirme trendleri birleştirerek. Zeytinyağı, bütün zeytin ve zeytin ezmesi yemek tariflerinde merkezi bir role sahipken, yemekler geleneksel kil yemeklerinde sunulacaktır. Etkinliğe Lesvos’un seramik sanatıyla ilgili konuşmalar da eşlik edecek.

Adanın kuzey kesiminde Petra Kültür Derneği ve Tüccar ve Esnaf Birliği, herkesi özel tatlı zevklerin yanı sıra Petra sahilindeki partide eğlenmeye davet eden yerel evlerin avlularını açacak. Petras’ın kadınları, evlerini halka açarak pasta-şekerleme tariflerini sunacak.

Molyvos , tüm yaş grupları ve zevkleri için çeşitli etkinlikler sunarak katılacaktır. Farklı etkinlikler arasında çocuklar için yemek pişirme atölyeleri ve şifalı bitkiler ile tuz karışımlarını birleştiren dersler de olacak.

Festival ayrıca Ege’nin şarap ve uzo tatma artı sokak yemekleri etkinliklerine de yer verecek.

Second Lesvos Food Fest, 5 Temmuz – 15 Temmuz 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Etkinlik takvimi hakkında daha fazla bilgi için Lesvos Food Fest web sitesini ziyaret edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM