‘Metapolitefsi’nin 50 Yılı’ konulu üç günlük konferans başlıyor – 2. Bölüm

‘Metapolitefsi’nin 50 Yılı’ konulu üç günlük konferans başlıyor – 2. Bölüm

Metapolitefsi olarak bilinen Yunan demokrasisinin restorasyonunun 50. yıldönümünü anan üç günlük bir konferans Perşembe günü Atina’daki Ulusal Galeri’de başladı.

“Metapolitefsi’nin 50 Yılı” başlıklı konferans, Kathimerini gazetesi, Ulusal Banka Kültür Vakfı (MIET), Delphi Ekonomik Forumu ve Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu Avrupa Enstitüsü’ndeki (LSE) Yunan Gözlemevi tarafından düzenleniyor. .

1974’te askeri diktatörlüğün yıkılmasının ve Yunanistan’da demokrasinin yeniden tesis edilmesinin yıldönümü, önde gelen politikacılara, akademisyenlere, uzmanlara ve gazetecilere ülkenin elli yıl sonra kendisini nerede bulacağını düşünme, değerlendirme ve değerlendirme yapma konusunda mükemmel bir fırsat sunuyor.

Geçmişi ve geleceği yansıtan bir dizi tartışmanın katılımcıları arasında Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou, Başbakan Kyriakos Mitsotakis ve eski başbakanlar George Papandreou, Lucas Papademos, Panagiotis Pikrammenos, Antonis Samaras ve Alexis Tsipras yer alıyor.

Konferansın ikinci bölümü saat 16.30’da Yunanistan’ın eski başbakanı ve eski başbakan yardımcısı Panagiotis Pikrammenos ile Kathimerini English Edition’ın yazı işleri müdürü Tom Ellis’in ocak başı sohbetiyle başlıyor.

Daha sonra Adalet Bakanı George Floridis, İçişleri, Kamu Yönetimi ve Yerelleşme Eski Bakanı Kostas Skandalidis, Yunan Parlamentosu Eski Başkanı Nikos Voutsis’in katılımıyla adalet ve kurumsal dürüstlük konulu bir panel gerçekleştirilecek. Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi’nden Emekli Profesör Nikiforos Diamantouros ve Atina Üniversitesi’nden Profesör Kalliopi Spanou ile tartışıyorlar. Panelin moderatörlüğünü SKAI TV gazetecisi Pavlos Tsimas üstleniyor.

Saat 18.30’da Eski Başbakan Loukas Papademos ile Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi Ekonomi ve Sosyal Tarih Profesörü ve Yunanistan Ulusal Bankası Kültür Vakfı Direktörü Kostas Kostis arasında şömine başında sohbet gerçekleştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM