Mykonos araştırmacısının cinayetiyle ilgili şüpheli bugün ifade verecek

Mykonos araştırmacısının cinayetiyle ilgili şüpheli bugün ifade verecek

Geçtiğimiz hafta Atina’da 54 yaşındaki mühendis/haritacı Panagiotis Stathis’in öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan 44 yaşındaki bir adamın perşembe günü soruşturma hakimi karşısına çıkması bekleniyor.

Mykonos’taki organize suçlarla bağlantıları olan şüpheli Çarşamba günü tutuklandı. Kendisine karşı açılan dava dosyasına göre, gemi sahibi Pericles Panagopoulos’un da aralarında bulunduğu cinayet ve adam kaçırma olaylarının yanı sıra gasp ve patlayıcı yerleştirme gibi suçlarla uğraşan bir çetenin parçasıydı.

Devlet televizyonu ERT’nin edindiği bilgiye göre, 44 yaşındaki sanık, iki cinayet silahından hiçbirinin bulunmadığını ve kendisine atfedilen eylemleri haklı çıkaracak miktarda paranın da bulunmadığını savunacak. 

Soruşturma devam ederken, şüphelinin gözaltına alınması sırasında el konulan cep telefonları ve banka hesaplarına odaklanılıyor.

Stathis, Psychiko’daki Atina ofisinin dışında vurularak öldürüldü. Polis, olayı araştırırken, suçun nedenini ve faili tespit etmek için her hafta ziyaret ettiği adadaki profesyonel faaliyetlerine odaklandı. Bilgi toplamak için adada görüştükleri kişiler arasında yerel hükümet yetkilileri, deneyimli bir müteahhit ve diğer profesyoneller vardı.

Polis yetkilileri, mağdurun son yıllarda emlak sektörüyle ilgilendiğini, son dönemde yaptığı bazı gayrimenkul satışlarıyla bazı çevreleri rahatsız etmiş olabileceğini tespit etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM