Ortadoğu’da Kazan Kaynıyor Savaş Kapıda Füze Fırlatıldı

Ortadoğu’da Kazan Kaynıyor Savaş Kapıda Füze Fırlatıldı

Mısır’da faaliyet gösteren ve İran tarafından desteklenen bir örgüt Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan bir nükleer tesise füze attığını açıkladı.

Uluslararası bazı haber ajanslarının geçtiği son dakika gelişmesine göre, Mısır’da faaliyet gösteren ve İran tarafından desteklenen bir Şii örgüt olan Husiler, Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarında bulnunan Abu Dabi nükleer enerji santraline füze fırlattı.

Haberin resmi bir dayanağı olmamakla beraber isyancı örgüt internet sitelerinden duyurduğuna göre, Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan Abu Dabi nükleer tesise kruz füzesi atıldı.

Henüz çok taze olan haberle alakalı tarafların hiç birinden resmi açıklama yapılmadı. Haberin doğruluğu da resmi kaynaklarca doğrulanmadı. Füzenin hede ulaşıp ulaşmadığı, tahribata yol açıp açmadığı ise doğrulanmayı bekleyen hususlar. Eğer haber doğru ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin bu duruma nasıl bir karşılık vereceği de çok önem arz ediyor.

Geçtiğimiz ay, Suudi Arabistan hedef alınarak yemende bulunan isyancı örgütler tarafından yapılan bombardıman, hava savunma sistemi tarafından bertaraf edilse de, olay İran ile Suudi Arabistan arasında büyük bir krize neden olmuştu.

Tüm bu gelişmeler ışığında bakıldığında gerginliğin daha da tırmanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta gerginliğin savaşa dahi yol açması mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM