Pakistan’da Sivil Siyasetin Önü açılmalı

Pakistan’da Sivil Siyasetin Önü açılmalı

TRT World ekran yüzlerinden, araştırmacı gazeteci ve ödüllü yazar İmran Garda’nın Pakistan muhalefet partisinin lideri ve aynı zamanda Dünyaca ünlü kriket şampiyonu İmran Khan ile yaptığı özel röportaj, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü, saat 22.30’da ‘Crossing the Line’ programıyla TRT World ekranında olacak.

Araştırmacı gazeteci ve ödüllü yazar İmran Garda, TRT World ekranında aylık yayınlanan ‘Crossing the Line’ programıyla siyaset ve kültür dünyasının önemli simalarıyla yaptığı sıra dışı röportajları ile ekrana gelmeye devam ediyor.

Serinin ‘Pakistanlı Popülist’ başlıklı yeni bölümü için İslamabad’a giderek Pakistan muhalefet lideri İmran Khan ile özel bir röportaj için görüşen İmran Garda’nın hazırladığı özel bölüm 13 Ocak 2018 Cumartesi günü, saat 22.30’da TRT World ekranlarında izleyici ile buluşacak.

20 yıl önce Pakistan Adalet Hareketi Partisi’nin (PTI) kurucusu, muhalefetin önemli ismi ve aynı zamanda Dünyaca ünlü bir kriket şampiyonu olan Khan, TRT World’e verdiği özel röportajda 2018’de yaklaşan seçimlerde partisinin büyük bir atılım yapacağına inanıyor. 2018 yılında yapılacak Pakistan genel seçiminde büyük bir zafer kazanacağını belirten Khan, buna rağmen başbakanlığa giden yolda önüne engeller çıkarılacağını düşünüyor.

Khan, bugüne kadar ülkesinin yönetiminde büyük bir rol oynamış olan Pakistan Askeri Teşkilatıyla da karşı karşıya geleceğini belirterek, ordunun Pakistan siyasetinden elini çekme vaktinin geldiğinin altını çiziyor. Khan, kendisinin ‘ordunun adamı’ olarak eleştirildiğini ancak bunun yanlış olduğunu belirterek, bu iddiayı çok kesin bir tavırla reddediyor. Khan, TRT World röportajında, 21 yıldır mafya ile yürüttüğü mücadelenin de ayrıntılarına değinerek yaşadığı zorlukları anlatıyor.

‘Crossing the Line’ programının ‘Pakistanlı Popülist’ başlıklı bölümünde; Pakistan muhalefetinin önemli ismi Khan, “Pakistan’da değişim rüzgârları estirebilecek mi?” ve “Yoksa popülist politikalarla ülkesini tehlikeli bir yola mı sokacak?” gibi soruların da cevabı aranacak.

İstinaf Mahkemesi’nden darbeci asker için flaş karar! İstinaf Mahkemesi’nden darbeci asker için flaş karar!
TRT World’ün Güncel Haberler Müdürü Soraya Salam da Pakistan’da geçtiğimiz yıl çok sayıda skandal yaşandığını belirterek, “Bu skandallara rağmen Pakistan’da gördüğümüz şey enerjik ve oldukça canlı bir demokrasi anlayışıydı.” dedi.

Sunucu İmran Garda Pakistan muhalefetinin önemli ismi Khan’a ilişkin ayrıca, “İmran Khan güçlü bir lider. Pakistan gelenekleriyle yoğurulmuş ama batıda geçirdiği zamanlarda büyük oranda şekillenmiş hedefleri olan kararlı bir insan. Ülkesini kriket sporunda başarıyla temsil etti. Bu adam ülkesinin siyasetini yönetmeyi kaderi olarak görmekte. Hem popülist hem de aydınlanmış politikaları benimsemekte.” ifadelerini kullandı.

Batı medyasının da yakından tanıdığı bir isim olan ve Pakistan halkı tarafından adeta bir kahraman olarak görülen Imran Khan ile ilgili merak edilen tüm konular ‘Crossing the Line’ programının ‘Pakistanlı Popülist’ başlıklı yeni bölümünde 13 Ocak 2018 Cumartesi günü, saat 22.30’da İmran Garda’nın sunumu ile TRT World ekranlarında olacak.

TRT World Hakkında:

Türkiye’nin ilk uluslararası haber platformu olan TRT World, İngilizce yayın akışı, zengin haber ve belgesel içeriği ile dünya haberciliğine yeni bir bakış açısı getirmeyi, objektif ve cesur habercilik ilkeleri ile “küresel izleyicinin kanalı” olmayı hedeflemektedir. Ortaya koyduğu yeni bakış açısı ile dünyada pozitif değişimin habercisi olarak haberin merkezine insanı alan, aynı haberin farklı açılarını gösteren uluslararası bir haber platformudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM