Paskalya hafta sonu için karışık hava bekleniyor

Paskalya hafta sonu için karışık hava bekleniyor

Atina Ulusal Gözlemevi’nin Cuma günü yayınladığı tahmin verilerine göre, Pazar gününe (Ortodoks Paskalyası) kadar Yunanistan genelinde aralıklı sağanak ve ara sıra güneş ışığı bekleniyor.

Cuma günü yerel yağışlar ülkenin batı, orta ve kuzey kesimlerini etkileyerek kuzeyde ara sıra fırtınalara neden olacak. Öğleden sonra hava batıdan başlayarak düzelecek. Ülkenin geri kalanı daha güneşli bir havanın tadını çıkaracak. Sıcaklıklar batı ve kuzeyde 21 ila 23 santigrat derece, ülkenin geri kalanında ise biraz daha yüksek olacak. Girit’te ise 26 ila 27 derece daha sıcak olacak. Attika’da hava güneşli, Selanik’te ise hafif yağmur görülecek. 

Cumartesi günü başta İyonya Denizi, batı ve kuzey anakara ile kuzeydoğu Ege adalarında olmak üzere daha dağınık sağanak yağışlar bekleniyor, yağmurlar kademeli olarak Trakya ve Doğu Ege adalarına doğru hareket edecek. Güneşli hava batıda öğle saatlerinden itibaren, kuzeyde ise kademeli olarak geri dönecek. Rüzgarların Beaufort ölçeğine göre 4-6 dereceyi geçmesi beklenmiyor. Sıcaklıklar kuzeyde 20 ila 22 dereceye, yurdun geri kalanında ise 22 ila 24 dereceye kadar hafif düşecek.

Pazar günü (Ortodoks Paskalyası) yerel yağmurlar Orta ve Güney Ege, Orta Yunanistan ve Evia’yı etkileyecek, ancak Girit hariç çoğu bölgede öğle saatlerinde etkisini kaybedecek. Hava durumu servisi, Beaufort ölçeğine göre batı ve kuzey-kuzeybatı rüzgarlarının 4 ila 6 arasında olacağını tahmin ediyor. Yurt genelinde sıcaklık birkaç derece artacak.

Pazartesi günü yeniden güneş doğacak, bazı dağlık bölgelerde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rüzgârlar Beaufort ölçeğine göre 3 ila 4 dereceye kadar zayıflayacak ve sıcaklıklar daha da artacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM