Sosyalistler özel üniversiteler yasasına karşı oy kullanacak

Sosyalistler özel üniversiteler yasasına karşı oy kullanacak

Sosyalist PASOK lideri Nikos Androulakis Perşembe günü yaptığı açıklamada, partinin devlet dışı, kar amacı gütmeyen üniversitelerin kurumsallaştırılmasına yönelik tasarıya karşı oy kullanacağını belirterek, kamu yüksek öğrenim kurumlarının kaynaklar, donanım, personel ve araştırma ile güçlendirilmesi gerektiğini, ancak bunun için gerekli altyapıyı sağlamanın da gerekli olduğunu belirtti. hem kamu hem de kamu dışı üniversiteler için tek bir değerlendirme otoritesi için.

“Yunanistan’da yabancı üniversitelerin devlet dışı, kar amacı gütmeyen şubelerinin kurulmasına” ilişkin yasa tasarısı önümüzdeki hafta hükümet tarafından Parlamento’ya sunulacak.

Androulakis, “Yasaya oy vermeyeceğiz, çünkü yüksek öğrenime yönelik temiz bir çözüm istiyoruz, ticarileştirme değil, bu da ciddi bir devlet dışı kar amacı gütmeyen kuruluşa (üniversiteye) ve nihayetinde devlet üniversitesine zarar verir” dedi. Hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis, Androulakis’le alay ederek onun “sözde ilerici ama pratikte en gerçek anakronizmi temsil ettiğini” söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM