Suriye İçin Kış Ayları İçin Yardım

Suriye İçin Kış Ayları İçin Yardım

İhtiyacı olanlara yardım etmek için yola çıkan Merhametli Eli, Suriye’ye kış yardımı yapıyor. Toplanan bağışlar sayesinde bu yardımlar, Suriye halkının aylarca soğuk geçen kışları daha iyi koşullarda geçirmesine yardımcı oluyor. Üstelik sağladığı yardımlar sayesinde Suriye halkının savaş sırasında yalnız olmadıklarını anlamalarına yardımcı oluyor. Şefkat Eli Derneği Suriye topraklarında yaşayan insanları ve uzun yıllar savaşan mülteci kamplarını destekliyor.

Derneğin kış yardımı kapsamında Suriye’ye yaptığı yardımlar şu şekilde sınıflandırılıyor: Belirlenen alanda ihtiyaç sahibi herkese briket, soba, kömür, battaniye, mont, çizme, bere, eşarp ve eldiven gibi yardımlar dağıtılıyor. Yardımla insanlar soğuktan korunabilir. Bu yardımlar ile beraber kurban bağışı yardımları da bulunur.

Şefkat Eli Briket Ev Yardımı Sağlıyor

Suriye’de 2017’den beri savaş halinde olan çok sayıda insan hayatta kalma mücadelesi veriyor. Savaş nedeniyle evini terk etmek zorunda kalan birçok insan sokaklarda ve çadırlarda yaşamaya çalışıyor. Şefkat Eli, yoksulluk ve yıkım içinde yaşamaya çalışanlara bir briket evinde yardım ederek sokak hayatından kurtulmalarına yardımcı olur. Bağışlar sayesinde yoksullar İdlib’de inşa edilen bir briket evde barınacak ve hayatlarını sürdürebilecekler. Bu, çadırlarda veya sokakta yaşamak zorunda kalan insanları hastalık ve soğuk algınlığından korur. Adak kurbanı yapmak isteyenler de Suriye ye destek olabilir.

Şefkat Elinden Kömür Yardımı

Şefkat Eli Derneği, Suriye’nin kış yardımı kapsamında Suriyeli mültecilere kömür yardımı sağlıyor. Kömür yardımı sayesinde Suriye’nin Afrin, El Bab ve İdlib gibi bölgelerinde yaşayan insanların ısınma sorunlarına çözüm bulmalarına yardımcı oluyorlar. Kömür yardımı yapılacak alanlar dernek tarafından ivedilikle belirlenir ve dağıtılır. Kömür miktarına göre dağıtımı da ihtiyacı olan herkese dağıtmayı hedefliyor. Suriye topraklarında hazırlanmış kamplarda yaşamaya çalışan bazı Suriyelilerin kömür kullanabilecek sobası bile yok.

Bu durumda dernek sadece kömür için değil fırınlar için de faydalıdır. Böylece insanların kendilerini sıcak tutacak bir soba ve kömüre sahip olmalarına olanak sağlar. Böylece çocukların, yetimlerin ve dulların yağışlı kış soğuklarında nezleye ve nezleye yakalanması engellenmiş olacaktır. Su kuyusu yardımı da şefkat eli tarafından yapılır. Detaylara siteden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM