SYRIZA, kadınlarla ilgili tartışmalı yorumları nedeniyle adaylığını düşürdü

SYRIZA, kadınlarla ilgili tartışmalı yorumları nedeniyle adaylığını düşürdü

SYRIZA lideri Stefanos Kasselakis, kadına yönelik istismar ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddete ilişkin tartışmalı açıklamalarının ardından bir gazeteci ve sunucuyu Haziran ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri için partinin aday listesinden çıkardı.

Dimitris Papanotas’ı Avrupa oylamasından çıkarmak zorunda kaldığım için üzüntü duyuyorum. Görüşlerini düzelten bir açıklama yaptığını biliyorum ama değindiği konu son derece hassastır ve özellikle insan haklarını ve eşitliği ön plana çıkaran bir parti için tartışmaya açık değildir.” dedi Kasselakis.

Alpha TV’de sabah programına düzenli olarak katılan Papanotas, son günlerde yayınlanan yorumlarında şunları söyledi: “Yunanistan’daki ve genel olarak AB’deki kadınların, istemedikleri sürece bir sorunu olduğunu görmüyorum. bir tane var. Eğer o da kendisini istismar eden kontrolcü bir tiple karşılaşırsa ve bu konuda konuşmazsa ve orada oturup buna tahammül ederse, bu onun sorunudur.”

Onun yorumları, SYRIZA dahil olmak üzere siyasi yelpazenin her yerinde geniş çapta kınandı.

Papanotas, kendisinin oy pusulasından çıkarılmasına tepki göstererek, “Eğer onlar (SYRIZA) benim yardımımı istemiyorlarsa, bunun bir önemi yok” diyerek, bunun sadece kendisine değil, aynı zamanda parti destekçilerine de hakaret olduğunu ekledi. ön seçimlerde ona oy verdi.

Kasselakis partisinin aday listesini Cuma akşamı sunacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM